«Ми почали розвиватися з двадцяти соток городу, який був нашою приватною власністю. Потім взяли 3 гектара землі під сільгоспвиробництво, вирощували розсаду для виробників овочів. Крок за кроком, по мірі свого розвитку, стали набирати команду. У ті роки, незважаючи на перехідний період, ставлення до сільгоспвиробництва було більш лояльним: йшли назустріч один одному і місцева влада, і ті, хто хотів розвиватися. Навіть коли стався обвал гривні, ми процес не зупиняли, продовжували набирати хороших фахівців, які як і раніше знаходяться поруч з нами - це і робочі, і агрономи. Основний напрямок, яким ми займаємося сьогодні - це виробництво розсади для дрібних фермерів Овідіопольського, Біляївського, Котовського та Іванівського районів. Є в нашому господарстві також і ягідні культури, посаджений сад.»

Зароблені гроші Віталій витрачає на виробництво. Не дозволяє собі зайвих витрат на особисті цілі: якщо зупиниться оновлення виробництва, машинно-тракторного парку, наздогнати стрімкий розвиток плодоовочевого бізнесу буде важко. Сьогоднішня ситуація в українській економіці така, що головне зусилля бізнесу направлено на збереження і розвиток виробництва, на те, щоб не загубити команду, залучити в неї потрібних людей.

Сьогодні, на жаль, не дивлячись на перспективу розвитку сільськогосподарського бізнесу і персоналу, мало хто хоче працювати в цій галузі. До того ж, вона вимагає досвіду, мобільності, любові до землі і толерантності по відношенню до людей. Віталій Білан намагається з усіма знаходити компроміс. Тому у нього і зберігається стабільний колектив: біля 15 робітників працює постійно, а влітку він добирає людей якщо є у цьому потреба.

«Основне завдання, яке ми ставимо перед собою сьогодні - зробити виробничий процес цілорічним, щоб взимку люди теж були зайняті. Тому будуємо теплиці, придумуємо технології, щоб завантажити основний кістяк. Для нас ставлення до людей - це відношення «номер один».

Також на підприємстві «Пан Білан» вирішили скористатися можливістю залучення нових співробітників за допомогою агроінтернатури, яка була введена в навчальних закладах. Згідно з цією системою, студенти мають можливість пройти практику на будь-якому аграрному предприяти, яке бере участь в конкурсі. Після трьох місяців практики, якщо керівник підприємства і студент визнають за необхідне, можливо буде продовжити спільну роботу. Так Віталій Білан зміг взяти в штат двох студентів агрономів, які на даний момент продовжують роботу на його підприємстві.

«Завдяки залученню в колектив нових людей, ми можемо охопити значно ширше всі аспекти плодоовочевого бізнесу. Коли молодий грамотний фахівець виходить на поле, він вже і мислить по-іншому, у нього інше бачення. Молодь частіше за інших користується сучасними технологіями, вони дуже мобільні, постійно користуються смартфонами і активно використовують інтернет в роботі. Це дуже допомагає в розвитку підприємства, моєму підприємству це теж допомагає рости і виходити на нові рівні».

Голова фермерського господарства «Пан Білан» Білан Віталій завжди відкритий до нових можливостей. На його господарстві постійно проходять ознайомчі екскурсії та круглі столи. Фермери можуть ознайомитися з технологічним процесом вирощування салатної групи, яка є спеціалізацією фермерського господарства «Пан Білан», а представники закупівельних компаній можуть налагодити співпрацю щодо постачання продукції. Саме таким чином було налагоджено співпрацю Білана з представниками HoReCa з Одеського регіону. Зі слів представників ресторанного бізнесу, вони зацікавлені в співпраці саме з місцевими фермерами. Це найшвидший шлях забезпечення закладів громадського харчування свіжими та якісними локальними продуктами, а фермерів – постійними замовленнями продукції.

«Зараз HoReCa працює безпосередньо з господарствами, які вирощують зелень, такими як наше. Наприклад для «Дачі» постачаємо свіжі зелень та салати. Процес закупівель проходить на щоденній основі. Постачання продуктів здійснюється, в основному, безпосередньо в ресторан або транзитом через базовий комплекс компанії. При цьому контролюється дотримання санітарно-гігієнічних норм і положень стандарту IS0-22000 для забезпечення харчової безпеки продукції. В нас є всі необхідні сертифікати якості на продукцію, що замовляється. Всі продукти повинні відповідати внутрішнім стандартам, розробленим окремо для кожної групи товарів»

«Аграрії - це не якесь забите село, це те, що сьогодні дає можливість оптовикам придбати у нас продукцію, дати заробити тим, хто задіяні в логістиці - водієві, власнику транспортного парку, власникам складських приміщень, вантажникам. Наступна економічна ланка - це переробка, можливості якої дуже широкі і яка може забезпечити дуже багатьох робочими місцями. Ми раді знаходити партнерів. Фермери з креативним мисленням і безмежною любов'ю до своєї справи, при всій зайнятості вони знаходять час для спілкування. У них є бажання побачити щось інше і вони із задоволенням діляться своїм досвідом. Це заряд позитивних емоцій і надія на майбутнє взаємовигідне партнерство!»