З жовтня по березень вирощують зелену цибулю в захищеному грунті. У теплицях - з жовтня по квітень ( травень), в парниках - з лютого по травень. Для вигонки в зимовий час використовують 3-4-річні рослини старих насаджень цибулі-батун. Восени, перед настанням стійких холодів, рослини викопують з грудкою землі і переносять в теплицю. Їх висаджують щільно один до одного в грунт теплиці або під стелажем, а також в парники.

Після посадки поливають і підгодовують розчином коров'яку або пташиного посліду, розведеного в 8-10 разів. Це сприяє швидкому укоріненню і початку відростання пера. У період вигонки температуру в теплиці підтримують на рівні 14-16 ° С. У теплицях цибулю висаджують тільки мостовим способом. Для посадки використовують також однорічний або дворічний вибірок (діаметр цибулин 3-4 см). Прискоренню проростання сприяє підготовка посадкового матеріалу: цибулини перед посадкою зволожують теплою водою, вкривають мішковиною і витримують дві доби при температурі 20-25 ° С.

Гарний ефект дає витримування посадкового матеріалу в розчині аміачної селітри ( 30 г на 10 л води ) протягом 12-16 год при температурі 35-38 ° С. Прискорює проростання і обрізка верхівок, які вкорочують приблизно на чверть цибулини. Норма врожаю цибулі - 10-12 кг на м2. Цибулини в грунт не вдавлюють, а розкладають по поверхні. У теплицях вигонку можна проводити з укриттям посадкового матеріалу грунтом (перегноєм, торфом) і без укриття. Обрізані цибулини не засипають грунтом.

Добре вдається зелене перо при посадці цибулин в розсадні ящики. Використовують ящики розміром 40x60x6 см, які мають стійки. Їх заповнюють свіжим компостом, торфом або перегноєм. Посадковий матеріал готують так само, як і для посадки в грунт теплиці. Після висадки засипають перегноєм або торфом. Перші 10-15 днів, до початку відростання, ящики встановлюють в штабель, потім їх розміщують у теплиці. Такий спосіб вигонки дозволяє економно використовувати площу та збільшувати термін надходження зелені, також на місце ящика з якого продукція зібрана можна встановити інший ящик з пророслою цибулею. Для отримання хорошого врожаю зелені цибулі в теплиці необхідно дотримуватися такої агротехніки.

Протягом 24-30 днів вегетації витримувати оптимальну температуру: перші 7-10 днів вона повинна бути вдень 18-23 ° С, у наступні - не перевищувати 16-19 ° С (вночі відповідно на 2-4 ° С нижче). Теплиці необхідно регулярно провітрювати, підтримуючи вологість повітря 75-85%. При підвищеній температурі перо зростає швидше, але рослини витягуються і перо вилягає, що знижує його товарність. За цей період потрібно провести не менше чотирьох поливів чередуючи їх з підгодівлею коров'яком і мінеральними добривами (1%-ний розчин аміачної селітри), використовуючи 5 л розчину на 1 м2. За чотири дні до збирання поливи припиняють.

З III декади лютого вигонку цибулі ведуть в парниках. Ґрунт для парника беруть легкий, що складається з рівних частин перегною і дернової землі. Повітряний простір між землею і рамою після набирання має бути не менше 20-25 см. На стандартну парникову раму (160x106 см) вносять 30 аміачної селітри , 40 г суперфосфату і 20 г хлористого калію. Цибулини висаджують мостовим способом, зверху засипаючи їх землею або перегноєм (шар 1,5-2 см). До початку проростання, особливо в похмурі дні, парники закривають матами. З моменту відростання зеленого пера мати знімають: у дні, коли стоять сильні морози, на 3-4 год, а в теплі дні - на увесь день. Цибулю поливають раз на тиждень теплою водою на всю глибину шару землі. Збирають цибулю, коли зелене перо досягає висоти 25-40 см. Рослини підкопують, вибирають, обтрушують від землі укладають в ящики корінням вниз. Для поліпшення товарної якості пера дно ящиків вистилають плівкою і вкривають нею рослини зверху.

При вирощуванні цибулі на зелень не можна використовувати хімічні препарати. А захворювання, як відомо, завжди легше попередити (дотримуючись агротехніки вирощування, температурного та світлового режиму), ніж лікувати.

Джерело: agronationale.com.ua