Перспектива виростити красиве і рідкісне для свого місця рослина приваблює багатьох садівників. Але далеко не кожен з них впевнений, що теплолюбна деревце зможе прижитися будь-де, крім південних широт. Красиво квітуче і пахуче деревце коштує того, щоб спробувати виростити його з кісточки. Якщо зробити це правильно, можна отримати міцна і досить стійка рослина. Вирощування теплолюбних рослин з кісточок більш переважно, ніж покупка готових саджанців, вирощених в тепличних умовах розплідників. Вони бувають більш життєздатними і краще плодоносять.

Як виростити персик з кісточки? Виберіть найбільш соковиті, смачні і стиглі плоди. Краще, якщо це будуть сорти, які добре ростуть і плодоносять на території нашої країни. Принаймні, вони більш кращі, ніж персики, які ростуть у далеких жарких країнах.

Вибравши кілька абсолютно здорових плодів, наприклад, 10-20 штук, вийняти кісточки. Чим більше кісточок, тим вище шанси отримати кілька рослин, серед яких ви зможете вибрати найбільш міцні і життєздатні. Беріть тільки цільні кісточки. Для персиків не рідкість, коли плід містить тріснуту кісточку, з якої легко видалити ядро. Від такого посівного матеріалу краще відмовитися, тому що дуже часто така кісточка буває в рослин, перенасичених нітратами, що несприятливо позначиться на майбутньому саджанці.

Щоб виростити персик з кісточки, візьміть цілісні кісточки, замочіть їх у відстояною воді кімнатної температури за 5-7 днів до посадки. Воду потрібно міняти щодня в один і той же час. Потім просушіть кісточки і вийміть з них ядра. На жаль, нічого краще, ніж просто розколоти кісточку молотком, не придумано, тому діяти потрібно дуже обережно, адже для посадки годяться тільки неушкоджені ядра.

Діставши ядра, їх відразу ж потрібно посадити у відкритий грунт, на глибину 6-8 см. Краще робити це на відкритому місці, відступивши від близрастущих дерев і кущів не менш, ніж на 4 метри. Грунт для висадки потрібно добре удобрити, він повинен бути пухким і м'яким. Краще всього висаджувати персики восени, щоб рослина дало міцні пагони і зародилися саджанці змогли перезимувати. Частина рослин самоотбракуется і до весни виживуть тільки найсильніші і здорові.

Навесні починається інтенсивне формування кореневої системи, тому рослина вимагає рясного поливу. При плюсових показниках температури персикові саджанці потрібно поливати щодня. Не слід забувати і про підгодівлю.

Стебло починає розвиватися трохи пізніше коренів. В цей час деревця дуже вразливі до хвороб, тому їх потрібно регулярно обприскувати спеціальними засобами проти садових шкідників.

При гарному догляді за літо саджанець виростає заввишки до 1-15 метрів, дає багато бічних гілочок. Формувати крону краще всього почати, коли деревце досягне 60-80 см у висоту. Для цього потрібно обрізати верхівку рослини і самі слабкі гілки. Але основна обрізка проводиться лише на наступну весну, коли деревце вже зміцніє. При цьому теж формується крона і обрізаються всі слабкі і замерзлі за зиму гілки. На молодому стовбурі залишають самі товсті і правильно розташовані гілки. Цієї весни деревце можна пересадити на постійне місце.

Протягом 3-4 років життя деревця потрібно утеплювати на зиму. Потім вони зміцніють і зможуть добре переносити холод.

Персикове дерево, вирощене з кісточки, почне плодоносити вже на 3-4 рік. У нашому кліматі він буде приносити врожай на протязі 10-12 років, після чого кількість плодів почне зменшуватися.

Обов'язково спробуйте виростити персик з кісточки, якщо у вас виникло таке бажання. Приклад багатьох садівників переконує в тому, що на дачних ділянках і в садах можна виростити навіть таке теплолюбна дерево, якщо підійти до питання правильно і врахувати всі особливості висадки саджанця.

Джерело: poradumo.pp.ua