[widgetkit id=494]

- Ми радіємо, що після 5-річної перерви виставку знов відкрито. Спільно з інститутом виноградарства ім. В.Є. Таїрова будемо допомагати нашим виробниками Одеської області та зробимо необхідні кроки для відродження і популяризації виноградарства та виноробства в Україні», - сказав під час відкриття «Виноградного калейдоскопу» керівник Центру розвитку та правової підтримки села Євген Мельник.

На один день площа перед будівлею інституту перетворилась на святковий простір. Народні селекціонери та науковці, любителі виноградної справи та професіонали з України та Молдови представили кращі зразки своєї продукції, обмінювалися досвідом та спілкувались про життя. Відвідувачі мали можливість оцінити смак та якість винограду та вина нового сезону.

- Ця виставка для нас – це відмінна можливість для знайомств з потенційними бізнес-партнерами, - каже виноградар Наталя Іщенко. – Щоб отримати гарний врожай, треба мати якісний посадковий матеріал. На таких спеціалізованих виставках люди шукають сильнорослі саджанці, які не здолають шкідники та хвороби.

За результатами дегустацій професійне журі в номінації «Найсмачніше гроно» визнало переможцями ППГ Єлісєєвих Олени та Ігоря з гроном сорту Фурор, в номінації «Найважче гроно» - гроно сорту Флора Андрія Гайдая,

Сорт Кишмиш літній королівський від Андрія Вонжула став переможцем у номінації «Кращий безнасінний сорт», найрізноманітніший сортимент винограду був представлений Андрієм Кетроєм.

“Народне визнання” отримало гроно винограду сорту Лівія Аліни Кукурузяк.

Подвійним переможцем виставки-конкурсу став селекціонер Анатолій Бачинський — у номінації “Стійкий сорт” за сорт “Пам’яті Небесної Сотні» та “Народна симпатія” за сорт Ласунка.

Відвідувачі виставки могли придбати практичний посібник «Організаційні та технологічні прийоми культивування винограду» Андрія Штірбу, кандидата сільськогосподарських наук, завідувача відділом виноградарства «ННЦ ІВіВ ім. В.Є. Таїрова НААН України», а також познайомитися з роботою закладу під час екскурсії по Інституту ім. Таїрова.

Вчений секретар «ННЦ ІВіВ ім. В.Є. Таїрова НААН України» Юлія Булаєва підкреслила, що їх спеціалісти дуже раді співпрацювати як з малими, так і з великими підприємствами. Виноградарі завжди можуть звернутися зі своїми проблемами до установи. Вчені інституту продовжують традиції, закладені В. Є. Таїровим, до речі, цього року тут будуть відзначати 160 років від дня народження видатного виноградаря та винороба.