В Україні фактично припинена державна фінансова підтримка фермерів. Виділених коштів вистачає, щоб придбати тільки 1-1,5 трактора на регіон.

Про це 30 вересня в ході конференції «Фермерське підприємництво 2015», організованої інформаційною компанією «Інфоіндустрія» та Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, розповіла голова Ради жінок фермерів України Клебанова Людмила Геннадіївна.

Експерт повідомила, що фермерство в Україні отримувало потужну підтримку від держави в 1993-1998 роках, коли в країні спостерігалося бурхливе зростання фермерських господарств, проте останнє десятиліття держпідтримка фермерів фактично припинена.

 «У 90-ті роки підтримка фермерства була потужною, державою виділялося 500 млн грн. А сьогодні нам пропонують держпідтримку у розмірі близько 20 млн грн — це менше 1 млн грн на область. Якщо в 2003 році я купувала трактор «МТЗ-82» за 52 тис. грн, то сьогодні він коштує 700 тис. грн. Таким чином, на кожну область можна купити 1,5 трактора на виділені державою кошти», — резюмує глава фермерського руху.

Джерело: agravery.com