Про це йшла мова в ході першої в Україні конференції «Трав'яний бізнес-2018», присвяченої ефіроолійним і зеленим овочевим культурам як напрямку агробізнесу. Захід, організований ІА «Інфоіндустрія» за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), відбувся в м. Миколаїв 11-12 жовтня.

В середньому закупівельні ціни на сухі лікарські трави знаходяться, за словами експертів, які виступали на заході, на рівні 40-90 грн./кг. Лаванда коштує набагато дорожче.

«Закупівельні ціни на лаванду досягли 200 грн./кг і продовжують зростати. Зараз активно закладаються нові насадження лаванди і ціни на неї можуть знизитися, але станеться це через три роки», - вважає Мирон Пундор, експерт з агроефективності.

На світовому ринку мало лавандової олії, часто продають підробки або більш дешеве олія лавандіна, ця ніша не зачинена, попит тільки росте.

«Покупка саджанців є найбільшою статтею витрат в «лавандовому» бізнесі: в залежності від сорту одна рослина може коштувати від 1 до 3 доларів», - зазначив Олег Коваленко, завідувач кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету.

Лаванда широко поширена в ландшафтному дизайні. Людмила Баранник, директор «Спаського розплідника» (Дніпропетровська область), представила в ході виставки під час конференції «Трав'яний бізнес - 2018» кілька видів лаванди, взагалі в розпліднику до 10 сортів цієї культури. «Якщо заявляєш, що у тебе пряний сад, то потрібно тримати широкий асортимент. Не можу собі дозволити заявити, що в нашому розпліднику просто лаванда. Основний сорт лаванди, який лідирує по продажах - це Munstead». Саджанці лаванди пропонуються в ціновому діапазоні від 30 до 150 грн.