ТОВ «Енограй» – успішне підприємство на Херсонщині, що має 700 га садів, спеціалізується на вирощуванні персиків, яблук, черешні, слив. Виробництво персиків минулого року займало до 10% українського ринку. Підприємство користується послугами бджіл для запилення щороку та другий рік поспіль співпрацює з групою «Херсонські бджолярі», яка утворилася та розвивається завдяки ГО «Земля Таврії», що є партнером Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва в Херсонській області.

[widgetkit id=576]

Під час цвітіння персиків та яблук бджолярі розмістили в саду 195 бджолосімей.

- Запилення бджолами – це приріст урожаю до 20 %, - каже член групи «Херсонські бджолярі» Олександр Якущенко, - і ті сільгоспвиробники, які вже мають досвід співробітництва з бджолами, звертаються до нас з замовленням послуг запилення знов і знов.

В черговий раз завдяки перехресному запиленню комахами підприємство підвищило шанси на добрі врожаї ву екстремальних умовах цієї весни, а бджоли змогли збільшити розплід своїх родин та поділитися запасами квіткового пилку.

- Завдяки такій допомозі ми вкотре зберегли плодові бруньки, незважаючи на всі погодні негаразди. Це значно підвищить показники врожайності персиків та яблук влітку. Сподіваюсь, що в майбутньому ми будемо розвивати та зміцнювати наші партнерські відносини», - зазначив Максим Литвиненко, представник ТОВ «Енограй».