[widgetkit id=562]

- Це було знайомство, нетворкінг, перша сходинка. Японія - перспективний ринок, тому для нашої компанії торгова місія була цікава, - каже Наталія Сударкіна, співзасновник компанії "АгроПатріот". Японці шукають альтернативу китайським виробникам, їх цікавить якісна продукція. Японський бізнес ґрунтовно підходить до співпраці, довго, педантично підбирає партнерів, вибудовує стабільні відносини, якщо, звичайно, друга сторона їх не підводить, просто так японці не змінюють партнерів. Стабільність, надійність - принцип японський бізнесменів у роботі. Мені сподобалася сама концепція заходу, було досить масштабно, добре організована технічна частина. Хотілося б мати більше зустрічей з компаніями, зацікавленими в нашому продукті.

- Онлайн торгові місії - це перспектива найближчого часу. Зараз інших варіантів немає, - каже Дмитро Кушнір, засновник ТМ «Медові брати». – Мед – це один з продуктів, у якому дуже зацікавлений японський ринок, але виключно якісний мед. Під час місії ми отримали нові контакти та зрозуміння, куди рухатися, вийшли на прямий зв'язок з покупцем та спілкуємося електронною поштою. Час покаже.

У заході взяли участь 23 українські компанії, у тому числі і клієнти Українського проекта бізнес-розвитку плодоовочівництва, та 21 японський візаві, за три години відбулося понад 40 зустрічей. Учасники представили широкий спектр продуктових категорій: кондитерські вироби та снеки, мед, морожені фрукти та овочі, бобові та зернові, часник і горіхи, вино та молочні продукти. Серед японських компаній у зустрічах брали участь такі гравці, як Mitsui, Toyota Tsusho, Kataoka, Takara Shoji, Cargill, Lacto Japan, Cordon Vert і інші.

В2В зустрічам передувало урочисте відкриття, з вітальним словом до учасників заходу звернулися Посол України в Японії Сергій Корсунський, заступник Глави Японської Місії в Україні Казуйа Отсука та керівник Державного офісу з розвитку експорту Тетяна Міскова. Серед гостей Торгової Місії були представники японських Міністерств Економіки і АПК, українських офісів ЄБРР і ООН ФАО, компаній Sumitomo і Panasonic, представники світових мереж торгових виставок JMA і Informa Markets.

- Коли багато бізнесів "застигли в очікуванні" закінчення епідемії вірусу, компанія COIN вирішила розробити і запропонувати експортерам інноваційний продукт, що дозволяє українському експортеру віртуально з'єднатися з японським імпортером в комфортному та безпечному для обох сторін середовищі для знайомства і аналізу торгових можливостей майбутньої співпраці, - каже Юрій Луценко, співвласник COIN. - Ми впевнені, що діставшись до Японії, експортеру буде "по плечу" будь-яка географія продажів своєї продукції.

Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва вже не вперше підтримує нетворкінг між вітчизняними та японськими компаніями.

- Одним з головних завдань Проекту UHBDP є надання доступу до інформації та можливості виходу на нові ринки збуту. Онлайн місія в Японію дозволяє клієнтам, по-перше, ознайомитись з ринком та його особливостями, по-друге, провести переговори із потенційними покупцями. Звичайно, для багатьох компаній вихід на такі ринки, як Японія - це довгий шлях, але він дозволяє набути великого досвіду, який стане в нагоді в майбутньому при експорті в інші країни, оскільки споживачі на японському ринку дуже вибагливі, - підсумовує менеджер Українського проекта бізнес-розвитку плодоовочівництва Дмитро Ніколаєв.=