Цікаво, що трюфеля в Італії не тільки шукають з собаками й свинками за спеціальним дозволом, а й вирощують… аж 95 тонн на рік! У 2015 році італійці заробили на трюфелі 150 млн. євро. Італійські лісові трюфеля коштують від 1 000 до 3 000 євро за 1 кг. Що ж, це не білі гриби. Минулого року на аукціоні трюфель вагою 625 грамів було продано за 15 тисяч євро одному дорогому ресторану. Але й в італійських грибоводів є проблеми.

[widgetkit id=346]

Як розповів директор «STUDIO Lattarulo» Бернардіно Латтаруло під час конференції «Сучасне грибівництво 2017», Італія - єдина країна Європейського Союзу, в якій трюфель відноситься до предметів розкоші, а не до сільськогосподарської продукції та обкладається ПДВ у розмірі 22%. Для порівняння: подібний податок у Франції, Іспанії, Румунії становить 4%. Через жорстку податкову політику італійські компанії, що займаються виробництвом трюфелів, замислюються про перенесення свого бізнесу в інші країни. Чи вдасться - питання. Технологія вирощування трюфелів - це ціла наука, складна праця, але шкурка варта вичинки.

Бернардіно Латтаруло зазначає, що для виробництва трюфелів важливо обрати відповідну територію, використовувати тільки високоякісні саджанці з мікоризою, ретельно поставитися до вибору виду трюфеля і рослини для успішного симбіозу, визначити технологію обробки ґрунту і спосіб посадки саджанців. Трюфелі відмінно розвиваються в глинистих та вапняних ґрунтах з лужним середовищем. Молоді саджанці рослин з мікоризою протягом 6-8 місяців перебувають у тепличних умовах, важливу роль для їх розвитку грають освітлення, полив та живлення. Держава здійснює контроль якості мікоризи. Наявність мікоризи в кореневій системі підтверджується спеціальними сертифікатами.

Висадка рослин з мікоризою може проводитися в лісі. Правда, така модель відрізняється низькою приживлюваністю і складним контролем зростання трюфелів. Фруктовий сад - витратна модель вирощування трюфелів, їй властиво більш глибоке залягання плодів, але й більш висока продуктивність. Інтенсивна модель передбачає зрошення рослин та їх обрізку 2 рази на рік. Цей спосіб вирощування менш екологічний, але більш продуктивний. Словом, кожна технологія має свої «за» і «проти», які потрібно враховувати на етапі прогнозування.