Понад 130 дрібних і середніх виробників черешні одержали професійні рекомендації щодо перспектив експорту черешні та прикладні знання про те, як вийти на нові ринки збуту, а також познайомилися з досвідом роботи з черешнею в Туреччині та Італії. У другій частині форуму виробники черешні та оптові покупці провели понад 70 В2В зустрічей, під час яких познайомилися та почали вибудовувати бізнес-відносини, кілька компаній-виробників і торгових мереж попередньо домовилися про укладення договорів.

[widgetkit id=431]

У зв'язку з геополітичними змінами ринки збуту – гаряче питання для місцевих виробників ягід, фруктів, овочів.

- Ми зараз знаходимося на порозі великих змін, звичні ринки стали закриті, змінилася географія поставок, південь України та Мелітополь, зокрема, відвідала карантинна служба Китаю для синхронізації певних процедур, з кожним сезоном ціни перестають радувати і є надія, що такий захід буде щорічним і ми будемо розуміти, на якому етапі перебуває експортна активність, наскільки дії виправдані, а витрати, понесені на ці заходи, виправдані з точки зору реально побудованих зв'язків, - каже провідний консультант з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва Сергій Потапов.

Торговий форум «Агротериторія» для виробників і покупців ягід, фруктів і овочів - це перший подібний бізнес-захід, основні учасники якого - компанії, підприємці, які шукають можливості для розвитку бізнесу.

- Цей захід - спроба охопити всі нагальні питання подальшого розвитку бізнесу сільгоспвиробників, зрозуміти, що відбувається з виробництвом фруктів і овочів, це відправна точка, діалог представників міжнародних проектів і влади з виробниками, - підкреслив Дмитро Ніколаєв, менеджер Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Світове виробництво черешні за останні 5 років зросло на 10% до 2,4 млн. тонн, але світовий ринок збільшується набагато швидше. Україна належить до 5 крупних країн-виробників черешні в Європі, але займає лише 40 місце в рейтингу світових експортерів. В України великий потенціал щодо експорту черешні. Про це розповіла керівник інформаційно-аналітичного центру "Інфо-Шувар". Важливо: ціна не є найважливішим фактором для прийняття рішення на ринку ЄС та Азії. Сьогодні в Польщі іспанська черешня, яка коштує дорожче української, користуються великим попитом. Аналогічний тренд вже спостерігається на ринку України: на оптовому ринку "Шувар" якісна українська черешня сьогодні досить гарно продається в 1,5-2 рази дорожче від продукції гіршої якості. На Туреччину, Іран, США та Італію припадає більш ніж 40 % всього мирового врожаю черешні.

- Туреччина - світовий лідер з виробництва черешні - 600 тис. тонн на рік, 75 тис. тонн щорічно експортується, - розповів Нух Тасінма, керуючий компанії Balci Canned & Compote & Frozen and Fresh Fruit, учасникам Торгового форуму «Агротериторія», а також запропонував свою допомогу в експорті мелітопольської черешні: компанія готова приєднати її до партій турецької ягоди.

- Через відсутність можливості правильного охолодження, через відсутність обладнання для сортування черешні по калібру, дефектам і окрасу, застосування досвіду виробників Іспанії, Італії, Туреччини, Чилі на сьогоднішній день в Україні неможливо, - констатував Олександр Анісімов, керівник компанії "ВІТАЛ ТРЕЙДИНГ", яка пропонує професійні рішення для упаковки. - Що робити, якщо немає можливості для правильної роботи з черешнею? Іспанські колеги підказали, що можливо застосування гофропластикового лотка. Принцип дуже простий: в умовах відсутності застосування технології (гідрокулінг, прекулінг) охолодження черешні в статиці, в звичайних фреонових холодильниках, можливо в дерев'яній або пластиковій упаковці. Переваги гофрованого пластика - відносно легка вага, екологічність, надійність конструкції за рахунок застосування кутів, 100-відсоткова адаптація в умовах агресивного середовища, включаючи душ гідрокулінгу.

Нові технічні рішення для українських садів запропонувала Яна Алексєєнко (італійський союз компаній Advice & Consulting). Розробка проектів під ключ: підбір сортів, закладка саду, проектування логістичних центрів, проектування і постачання сортувальних ліній, техніки для саду та реалізації якісної продукції. Також це можуть бути точкові проекти, пов'язані з одним з процесів: безвірусний посадковий матеріал з розплідника Salvi, закладка інтенсивних садів, як відомо, саме в Італії формується черешнева мода, установка сортувальних ліній фірми UNITEC і багато іншого.

В2В перемовини тривали більше 3 годин, виробники та оптові покупці обговорювали умови співпраці, якість продукції, ціни, з постачальниками супутніх послуг виробники обговорювали можливість співпраці з питань калібровки, упаковки, охолодження.

- На даний момент у нас багато пропозицій на закупівлю нашого товару за ринковою ціною, але якщо я хочу вищу ціну, тоді мені потрібні такі Форуми. На форумах для мене найцінніше це дізнатися попит! – розповідає виробник малини Ольга Мізіна.

- Найцінніше для нас - спільне бачення збуту черешні за кордон, цікавлять такі напрямки як Канада, Австрія. Ми працюємо з черешнею 20 років, годину тому мені подзвонили - ринок Білорусі зупинився, перенасичення. Я призупинив прибирання черешні. На форумі провів переговори з Яною Алексєєнко, Тетяною Гетьман, зараз буду думати, що робити в цій ситуації. Поспілкувався з Кирилом Новаком і Нухом Тасінма, мені запропонували поїхати в Туреччину. Поїду обов'язково, це дуже потрібно. Після цього Форуму розуміємо, як потрібно працювати, що потрібна лінія з калібрування, - ділиться Сергій Кнішевський.

Організатори торгового форуму планують цей захід проводити щорічно, але перші результати сподіваються отримати вже цього року. У Мелітополі вміють «готувати» черешню, отже тепер навчаються й продавати.

Презентації спікерів