Успішні фермери свідчать, що маючі землю та необхідний парк агротехніки потрібно налагоджувати процеси в цій системі, а не збільшувати площу ріллі. Однією з можливих рішень для цього завдання стає точне землеробство. З чого почати ведення точного землеробства?

1. Перш ніж запровадити технологію точного землеробства, необхідно виділити фактичні розміри площі полів, а також їх межі, а потім на основі отриманих даних скласти електронну карту. Для цього активно використовують GPS системи.

Практично відразу ж, як сільське господарство отримало доступ до GPS в 1990-х, оператори і виробники знайшли способи використовувати цю технологію для спрощення польових робіт. Як наслідок, з'явилися GPS-трекери, які допомагають відстежити роботу механізаторів і антени, завдяки яким можна точніше обробляти поля.

2. Мобільні девайси

Наступною найважливішою інновацією останніх 20 років є розвиток мобільних пристроїв. Зараз телефони технологічно еволюціонували в смартфони та планшети, число яких вже перевищило людство - 7,25 млрд штук. Завдяки мобільним девайсам можна використовувати різні додатки, які допоможуть в агробізнесі: калькулятори мікроелементів, прогноз погоди, карти полів і GPS-навігація.

3. Робототехніка

Роботи вирішують різні завдання в сільському господарстві, такі як посадка культур, моніторинг за станом посівів і навіть зрізання бур'янів на городі. Наприклад, інженери Knize створили автономну систему зернового кошика, завдяки якому візок слідує за комбайном по полю на безпечній відстані. Ще один цікавий проект - Fendt MARS, суть якого - розробка маленьких і легких роботів для посіву кукурудзи, які споживають мало енергії, управляються з планшета і передають дані в хмарне сховище. Наприклад, завдяки використанню електроприводу від акумулятора (близько 400 Вт), малій вазі (близько 50 кг) та можливості автономної роботи, посів можна проводити 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Роботи, виконуючи ту ж роботу, витрачають приблизно на 70% менше енергії і дають відповідно менший обсяг викиду CO2 від звичайних машин. А оскільки для їх функціонування не потрібні ні паливо, ні масло, таким чином, виключаються будь-які витоки, а робота виконується без локальних викидів.

4. Датчики

Бездротові датчики використовуються в точному землеробстві для збору даних про вологість, ущільнення, родючість ґрунту, кліматичні зміни та інші важливі аспекти. Ці відомості допомагають краще розподілити ресурси фермера. Існують цікаві системи твердомірів ґрунту від компанії Skoc Agro, що виробляються в Україні.

5. Моніторинг кількості азоту в ґрунті

Останнім часом набирають популярність додатки для обчислення і моніторингу кількості мікроелементів в ґрунті. Зокрема, особливий інтерес у фермерів викликають так звані калькулятори азоту, адже азотний цикл дуже складний і керувати ним - непросте завдання. Прикладом такого додатка є Adapt-N, завдяки якому можна простежити за рівнем азоту в ґрунті і сформувати азотну карту поля.

6. Дрони в сільському господарстві

У сільському господарстві частка споживання безпілотних технологій становить 25% від усієї кількості дронів в Україні. У минулому цей показник був трохи вище, але спостерігається активне зростання використання дронів у видобувній промисловості, в сфері безпеки, енергетики. Дронів в сільському господарстві більше, ніж в 2017-му, але темп приросту кількості знизився.

У базі клієнтів DroneUA зараз налічується підприємства із загальним земельним банком понад 4,5 млн гектар. Це як великий агробізнес, так і невеликі фермерські підприємства. Малих і середніх фермерів стало істотно більше в структурі нових запитів. Сферу послуг з використанням дронів важко оцінити, за нашими оцінками цей ринок складає близько $ 10-12 млн на рік.

7. Моніторинг погодних змін

Мабуть, одна з найбільш непередбачуваних змінних в сільському господарстві - це погода. Але тепер і до її змін можна підготуватися за допомогою погодного моделювання. Наприклад, система ClearAg - це платформа для сільського господарства, яка прогнозує і моделює можливі погодні умови, а потім вказує як це вплине на зрошення, якість ґрунту і врожайність.

За матеріалами сайту Aggeek