Тетяна Щетина та Марія Трофімова студентки 4-го курсу Одеського національного аграрного університету, спеціальність менеджмент. Навчаються в одній групі і в подальшому своє життя планують присвятити саме аграрній сфері. Обидві дівчини з сімей, які ніколи не були пов'язані з сільським господарством, але робота саме в цьому напрямку припала їм до душі. Навчання давалося їм легко, студентки із задоволенням вивчали теоретичну базу, яку могли дати викладачі Університету. Але що стосується практичної бази - її не вистачало. Університет не володіє такою масштабною виробничою площею, щоб повністю задовольнити потребу студентів в практичному навчанні. На допомогу прийшли співробітники Українського Проекту бізнес розвитку плодоовочівництва, які налагодили зв'язок між різними сільськогосподарськими підприємствами області та аграрним вузом. Уже кілька років кращі студенти Університету мають можливість проходити сільськогосподарську практику на підприємствах регіону. Це дає можливість як студентам познайомитися з реаліями агробізнесу, так і самим керівникам підприємств підібрати і навчити спеціально під особливості своєї фірми нових фахівців.

Конкурсний відбір в університеті проходить завжди відкрито. Заявки на участь може подати будь-який студент, а от чи буде студент прийнятий в штат - вирішує сам керівник підприємства. Це ще більше стимулює студентів добре вчитися і серйозно ставитися до проходження практики на виробництві.

За час навчання Тетяна та Марія показали себе з кращого боку і під час конкурсного відбору взимку 2017 року їх запросили пройти зимову практику на базі найбільшої Одеської агрофірми Еврика. У цього підприємства понад 2000 гектарів поливних земель і консервний завод з переробки власної продукції. Обсяг переробки томатів досягає до 500 тонн на добу, зеленого горошку - до 100 тонн, а огірків до 20 тонн на добу. На підприємстві працюють висококваліфіковані співробітники, які регулярно проходять перекваліфікацію і навчання. Все це створює прекрасну базу для молодих і недосвідчених студентів, які вирішили спробувати себе в сільгоспбізнесі. За 3 місяці агроінтернатури, проведеної на підприємстві, студентки надбали ряд практичних навичок, спробували свої сили в реальному житті.

«Ми з середини досконально дослідили структуру підприємства, на практиці вивчили роботу з персоналом, менеджмент. Разом з керівником підприємства створили навчальну програму, згідно з якою кожен місяць надавали звіт про виконану роботу, робили презентації. В університеті якраз закінчили вивчати курс маркетингу і практичні навички з вивчення ринку, взаємодії з покупцями, нам стали в нагоді. Також ми розробили декілька опитувальних листів, створили інструмент для оцінки роботи працівників компанії.»

Завдяки Проекту та спільній роботі фахівців UHBDP і викладачів Університету, Тетяна і Марія змогли реалізувати себе в реальному бізнесі. Спробувати свої сили і вирішити, чи варто розвиватися в сільгосп напрямку і надалі. Побачені реалії дозволили студенткам зрозуміти всі тонкощі аграрного бізнесу. Вони були на справжньому виробництві, працювали під керівництвом провідних фахівців відділу маркетингу і всі отримані знання зможуть використовувати в подальшому при влаштуванні на роботу.

«У тому населеному пункті де ми живемо ніде проходити практику. Завдяки Проекту ми за ці 3 місяці якраз напрацювали саме ті моменти, які не включені були в теоретичний курс Університету. Знання, отримані за час навчання, ми доповнили і тепер можемо бути впевнені, що після закінчення Університету зможемо знайти хорошу роботу з гідною зарплатнею.»

Під час проходження агроінтернатури, студентки дивували викладачів Університету своїми знаннями, отриманими на практиці. Це дозволило дівчатам вийти на більш високий рівень спілкування з викладачами, дало можливість проявити себе ще на етапі навчання в Університеті.

«Ми почали виступати перед великими аудиторіями, готували доповіді для деканів кафедри, керівництва Університету. Потім нас почали запрошувати з презентаціями в інші ВНЗ, щоб ми розповіли про свій досвід. Це все призвело до того, що нас знають в Університеті і цінують. В подальшому це все дуже допоможе при обиранні професії.»

Надалі Тетяна Щетина і Марія Трофімова не планують зупинятися на досягнутому. Хочуть ще раз пройти курс практики на цьому ж підприємстві з урахуванням всіх навичок і знань. Після закінчення Університету, коли потрібно буде влаштовуватися на роботу, в планах у дівчат йти працювати саме на це підприємство, так як це дозволить їм продовжити рухатися в обраному напрямку і розвиватися в сфері маркетингу.

«Ми в повному захваті від цієї зимової практики, настільки нам це все сподобалося! Якби це було б нам не потрібно, ми б не просилися пройти її вдруге.»