Родина Прохорових - відомі овочівники в Запорізькій області. Вже багато років вони вирощують помідори та огірки у своїх теплицях. Сім’я овочівників постійно відвідує семінари, конференції, які відбуваються в південних областях нашої країни за підтримки UHBDP, отримує нові знання, досвід і змінює підходи до ведення свого бізнесу.

Завдяки UHBDP, чоловік Тетяни – Володимир, в складі групи фермерів побував в Ізраїлі, де познайомився з інноваційними технологіями вирощування овочів. Після поїздки Володимир змонтував в своїх теплицях систему туманоутворення, щоб зволожувати повітря та знижувати температуру повітря, коли дуже спекотно. Також родина вирішила вирощувати не тільки традиційні, а й нові сорти продукції.

У нас унікальний клімат, родюча земля, є вода для поливу. Раніше ми зациклювалися на одному сорті. Нам здавалося, що це найкраще, що є, - каже Тетяна Прохорова. - Проект надихає не зупинятися на досягнутому. Поспілкувавшись з ізраїльськими та українськими фахівцями, ми стали більше експериментувати, прагнути до нових знань. Наш досвід показав, що не потрібно лякатися нових сортів, нових методів вирощування, навпаки, ми переконалися, що всі нововведення сприяють збільшенню врожайності та підвищенню доходів.

За час співпраці з Проектом, сім’я Прохорових збільшила кількість теплиць майже в 3 рази. Прохорови не перестають вчитися, а також стали наставниками для багатьох овочівників області, які тільки починають. До господарства Тетяни і Володимира приїжджають фермери, щоб побачити нові сорти, навчитися доглядати за ними.

"Раніше кожен фермер працював сам по собі. "Буду сам вирощувати, сам заробляти". Проект навчив нас бути відкритими, об’єднувати зусилля. В нашій сім’ї з’явилося багато друзів з різних куточків півдня України. Ми спілкуємося, радимося, ділимося досвідом щодо захисту рослин та технологій вирощування. Ми корисні й цікаві один одному," – розповідає Тетяна Прохорова.

Декілька сімей Запорізької області після відвідування тепличного господарства Прохорових створили подібні теплиці на своїх городах і вже успішно культивують тепличні овочі. Прохорови бували у нових господарствах і радіють успіхам молодих овочівників.

Проект надав Тетяні можливість отримати знання щодо вирощування рослин, які вона успішно використала на практиці. Впровадження інноваційних технологій з виробництва овочевих культур, вирощування нових сортів, захист рослин новітніми препаратами дозволив збільшити врожайність господарства та доходи сім’ї.

Участь в проекті створила умови щодо розширення вирощування культур не тільки для родини Прохорових, але й для інших фермерів, які тепер приїжджають до них за досвідом.