31 січня група тепличників Ізмаїльського та Ренійського районів Одеської області вивчали досвід роботи своїх колег із Запорізькій області. Гостей цікавило все: від фірми-виробника плівки до висоти теплиць. Вони відзначили різницю регіонів за складом ґрунту, води, клімату та ринковими умовами. Але схожість в тому, що Кам'янсько-Дніпровської район Запорізької області та Бессарабія – тепличні регіони та вирощують схожі культури.

[widgetkit id=529]

Фермери побували в господарстві Ольги та Віталія Шкрібляків, Артема Оголя та в теплицях і на пакувальній платформі компанії "Агрокоін". Виявилося, тепличники Кам'янсько-Дніпровського району Запорізької області змогли піти вперед. І конструкція теплиць, і агротехнології дозволяють отримувати з куща від 7 кг овочів і вище, тоді як у Бессарабії цей показник – в середньому 3-5 кг.

- У нас всі конструкції арочні та без автономного опалення, тому ми встигаємо виростити та зібрати 1 урожай на рік, вони - два. Наші колеги використовують ЛЕД-лампи для досвічування, так компенсують недолік освітлення та продовжують період вегетації рослин, ми цю технологію не використовуємо взагалі, - ділиться враженнями від поїздки Олена Чербаджі.

Тепличники Бессарабії також оцінили систему провітрювання теплиць в Запорізькій області.

- Теплиці високі та з люками вгорі, плюс є внутрішній обдув. Результат: рослини не горять і значно менше уражаються хворобами. Також плюс в тому, що плівку не потрібно покривати темною фарбою або по-іншому затінювати рослини. У нас же теплиці низькі, рослини горять, люки з боків - цього не достатньо для гарного провітрювання, - каже Олена Чербаджі.

Гості були здивовані тим, що запорожці використовують дороге насіння голландської селекції, але побачивши результати, зрозуміли, що їм теж потрібно відмовлятися від тієї місцевої пересортиці, з якої вони працюють.

Ольга та Віталій Шкрібляки, підказали Оксані Етенко, компанія "Порція здоров'я", як краще вирощувати на гідропоніці бейбі-салат.

Спілкування з колегами надихнуло одеситів на нові бізнес-рішення. Знайомство з роботою пакувальної платформи "Агрокоін" підштовхнуло гостей до рішення про необхідність будівництва подібних об'єктів на Одещині. Холодильна камера - економія коштів, часу й інші можливості.

- Якщо у нас буде холодильник, то ми зможемо формувати велику партію товару, збираючи ягоди протягом декількох днів, і виходити на нові ринки збуту, - каже фермерка з Ізмаїлу.

Фермери обмінялися контактами, щоб продовжувати корисне спілкування.

Цей агротур став можливим завдяки Українському проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, а також допомоги громадських організацій "АгроТаврія" і Центр розвитку та правової підтримки села.