Цими та іншими секретами зимового зберігання овочів з клієнтами Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва поділився технолог зі зберігання овочевої продукції з багаторічним досвідом роботи Василь Васильович Волохов 15 грудня під час семінару «Технологія зберігання овочів у зимовий період часу».

[widgetkit id=392]

У літній період, коли контейнерна тара звільняється, її виставляють для природного «підсмажування» на бетонну площадку. На асфальт не можна, при високих температурах вона продавлює покриття і деформується, також Василь Васильович рекомендував не ставити контейнери на землю: великий ризик підхопити інфекційно-бактеріологічні захворювання.

Підготовка овочесховища до закладки овочів починається за місяць до початку робіт, проводиться знезараження: стіни та підлоги миють дезінфікуючими засобами, а потім у складському приміщенні підпалюють сірчані димові шашки, які знищують щурів, мишей, комах, грибкові захворювання. Одна димова шашка розрахована на 10 кв. м.

Збереження овочів багато в чому залежить від їх стану під час закладки, збирати овочі потрібно вчасно. Цибулю, наприклад, краще збирати з 5 по 20 вересня, пізніше часто починається сезон дощів.

Морква, буряк і капуста добре зберігаються при температурі 0 +1°С, вологості - 90-95%. Картопля відчуває себе комфортно при температурі +2 +4 °С і вологості – 95%, найкраща «погода» для зберігання часнику та цибулі –1– 3 °С і вологості 75-80%. Цибулю можна зберігати з капустою, картопля не терпить сусідства з будь-якими іншими культурами. Пари морква і буряк, червонокачанна і білоголова капуста - миролюбні сусіди. Савойську капусту потрібно зберігати окремо.

Василь Васильович також познайомив учасників семінару з будовою та роботою устаткування, яке використовується при зберіганні овочів.