Вирощування культур у теплиці залишається прибутковим та ризикованим агробізнесом одночасно. Кожен фактор, що впливає на кількість та якість отриманого врожаю може стати лімітуючим, а тому потребує додаткової уваги.

До таких факторів відносять: насіння, субстрат, температуру, живлення, захист, водний режим, гігієнічні заходи. Команда UHBDP дослідила це питання та сформувала 34 рекомендації, що можуть допомогти агровиробникам знизити ризики в тепличному господарстві та зберегти якість власної продукції. Онлайн-опитування показало, що більшість тих, хто займається тепличним господарством - це чоловіки (68%). Найбільш популярними тепличними культурами серед клієнтів проекту виявились огірки, томати, зелень, перець та редис.

Найбільш популярними технологіями виявились: застосування біопрепаратів, залучення дощових хробаків, обігрів теплиці, примусове провітрювання та вирощування сертифікованого насіння. Усе це дозволяє знизити ризики на закупівлю додаткових агрохімікатів, адже якісне насіння та подальші сходи є менш вразливими до хвороб та шкідників. Біопрепарати забезпечують превентивний захист, а хробаки перетравлюють складні органічні рештки на мінеральні сполуки, утворюючи гумус, що дозволяє дещо економити на добривах. Примусове провітрювання допомагає знизити вірогідність виникнення грибкових захворювань внаслідок застою повітря або перегрівання у спекотний період.

Найменш поширеними залишаються такі технології як:

Опитування показало, що в середньому 20% тепличників впроваджують інноваційні технології та шукають методи покращення умов праці і зниження агрохімічного навантаження на довкілля. Якщо ви теж займаєтесь агровиробництвом плодоовочевої продукцію та волієте отримати 34 рекомендації для тепличників – проходьте опитування та безкоштовно завантажуйте брошуру онлайн.

Отримати брошуру