Круті перці з Дорошівки

Такого перцю в селі Дорошівка Вознесенського району ще не вирощували! На кожному кущі - «багатодітна сім'я» плодів. Увесь, як намальований - один в один. Великий, м'ясистий, ароматний та здоровий! Вага одного перцю в середньому - 350 г. А врожайність - в 10 разів вище!

Господиня перцевого поля Тамара Грищенко за фахом юрист, і завжди була мешканкою міста, але мріяла жити на землі. Два роки тому вона вийшла заміж за дорошівця й переїхала у село. Чоловік займався вирощуванням перцю, і Тамара стала його першим помічником.

- Ми відпрацювали сезон. Я взагалі в житті стільки не працювала, як в той рік. Кажу: «Коли у нас вихідний?». Чую: «Взимку». Прийшов вихідний, а провести його так, як я розраховувала після важкої праці, не вийшло, - розповідає Тамара Грищенко. - Я розуміла, що працювати потрібно по-іншому, почала шукати інформацію про нові технології, дізналася про Проект UHBDP, стала його учасником, їздила на семінари, спілкувалася з фахівцями, читала, слухала, дивилася. Моя думка кардинально змінилась. Якщо раніше я думала, що проблема у відсутності ринку збуту, то тепер розумію: те, що ми вирощуємо, це - нічого. Я не прагну стати фермером, просто хочу годувати сім'ю зі своїх декількох десятків соток.

003На одному з семінарів UHBDP Тамарі запропонували взяти участь в експерименті: відмовитися від звичних методів виробництва і вирощувати перець під керівництвом фахівців компанії «Владам-Юг», яка тісно співпрацює з UHBDP. Тамара вирішила ризикнути. Родині привезли 12 тис. кущів розсади перцю, систему крапельного зрошення. Фермери посадили перці, чітко слідували інструкціям фахівців, які постійно навідувалися у Дорошівку, дивилися, як підростають перці, і консультували з питань харчування рослин та їх захисту від шкідників. За перцевим полем із зацікавленністю спостерігали й сусіди. І наука не підвела - у Дорошівці виросли круті перці! З 20 соток зібрали майже 10 тонн, а це в 10 разів більше, ніж минулого року.

Отже, на полі Тамари Грищенко були вирощені кубовидні перці з насіння французької селекційної фірми «Clause». Гібриди Геркулес, Карісма, Спрінгбокс - стресостійкі та високорентабельні культури. Вони відрізняються прекрасним товарним виглядом, високою смаковою якістю, рекордним врожаєм. Мережа супермаркетів «Новус» зацікавилася дорошівським перцем.

В Дорошівці вже декілька сімей готові приєднатися до Тамари й разом вирощувати високорентабельні гібриди. Кооперація дозволить збирати великі партії врожаю, які цікавлять мережі супермаркетів, а це вже зовсім інший рівень роботи. Не потрібно витрачати 2 місяці, щоб продати врожай уздовж дороги. Наступний етап роботи фермерів – сортування, охолодження та упаковка плодів. Такий товар можна сміливо пропонувати й на експорт.

Покупці хочуть купувати якісний продукт: екологічно чистий, зовні привабливий з хорошими смаковими якостями. Не всі готові змінюватися, але, якщо й 20 відсотків селян візьмуть на озброєння нові технології і стануть вирощувати овочі та фрукти абсолютно іншої якості, вони стануть прикладом для своїх сусідів. Тамара ризикнула, її робота надихнула сусідів. І тепер в селі Дорошівка є така іскра, яка починає розгоратися: сусіди готові вирощувати перець.

- Коли я познайомилася з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва, навіть не уявляла, які в мене виникнуть перспективи й можливості. Ми просто вирощували овочі, мені подобається цим займатися. Сьогодні, щоб вийти на нові ринки збуту, ми з сусідами об’єднались й вирощуємо великі партії однорідної продукції. А це – гарантований збут продукції, це зовсім інший прибуток, фінансова винагорода за працю з розумом, а ще це – величезні можливості для розвитку села. Моя мрія – дати людям, які живуть у селі, заробляти на своїй землі. Думаю, зовсім скоро Україна дізнається про наші найкращі дорошівські салатні перці! – каже Тамара Грищенко.