Ґрунтові агрегати - водостійкі і забезпечують структурність ґрунту. Завдяки цьому гіфи міцелію здатні синтезувати травні ферменти практично для будь-яких ґрунтів і субстратів, рослини забезпечені необхідними елементами живлення, захистом від захворювань, мають високий імунітет.

АМ-гриби можуть працювати з сільськогосподарськими системами, які передбачають сівозміни з безперервним виростанням рослин, приймаючи від рослин значну частину перетвореної ними в результаті фотосинтезу сонячної енергії у вигляді вуглеводів, поживних та інших речовин для власного розвитку, харчування, структурування і регенерації ґрунту. Сонячна енергія невичерпна і безкоштовна. При виростанні з мікоризою площа поверхні коренів збільшується до 1000 разів, а їх всмоктувальна здатність - до 6000 разів. Немає ніякої альтернативи довгострокової стратегії, яка будує і стабілізує мікоризи.

Технологія може бути використана для обробітку бобово-злакових, овочевих, плодово-ягідних та інших культур.

Сільськогосподарські системи з мікоризою - керовані.

Наприклад:

Щоб використовувати мікоризу при вирощуванні різних культур, необхідно:

Сформовану міцелієм АМ-грибів і рослинами комунікаційно-живильну мережу - мікоризу поля слід розглядати, як постійно підтримувану, тобто стійку ґрунтову систему.

Як переконатися в присутності арбускулярно-мікоризних (АМ) грибів в ґрунті? Якщо в історії ґрунту були:

то мікоризні гриби в ґрунті відсутні або нечисленні/нижче рівня ефективності.

Простим і доступним способом переконатися в їх присутності є посів на невеликій ділянці. На невеликій ділянці поля засівається насіння, інокульоване мікоризою і порівнюється з рештою поля. На випробувальній ділянці не можна застосовувати фунгіциди, штучні мінеральні добрива, особливо фосфорні.

Повторне заселення мікоризних грибів в ґрунт може бути ускладнене при низьких рівнях ґрунтового вуглецю.

Для повернення АМ-грибів в ґрунт використовуйте покривні культури, сидеральні та перевірені мікорізні продукти, яким можна довіряти.

АМ гриби ростуть на коренях мікоризних рослин.

У процесі вегетації рослин в ґрунті формується комунікаційно-поживна мережа- мікориза і йде накопичення спор АМ грибів в профілі ґрунту. Посів насіння наступних мікоризних культур виконується вчасно - поки живий міцелій / слідом за прибиранням з використанням сівалки прямої сівби / без обробки ґрунту. Нові рослини будуть інфіковані гіфами - щеплені на міцелій і мати вже на ранніх стадіях розвитку доступ до необхідного харчування, високі стартові умови і необхідні умови продуктивного зростання (Фіг. 4. Інфікування рослин гіфами).

Після прибирання третьої мікорізного культури щільність спор в ґрунті зазвичай достатня, щоб констатувати повернення мікоризних грибів в ґрунт.

Віктор Александрович Кірічек.