Фермери шукають шляхи підвищення врожайності, покращення якості та товарного вигляду продукції. Вирощувати овочі по-старому, у відкритому ґрунті, на сьогоднішній день є малоефективним, а в класичних теплицях - дорого. І ось з'явився новий і досить ефективний напрямок - вирощування овочів у відкритому ґрунті, але захищеному спеціальною сіткою.

Вирощування овочів в сітчастих теплицях дозволяє досягти врожайності, близької до врожайності в звичайних теплицях, але при витратах на будівництво на порядок нижче. Сітчасті теплиці завойовують все більшу популярність серед фермерів у всьому світі, а в Ізраїлі в такого типу культиваційних спорудах вирощується вже більше половини овочевої продукції захищеного ґрунту. Сітчасті теплиці почали отримувати поширення і в країнах, що розташовані значно північніше.

Сітчасті теплиці помітно дешевші, ніж традиційні, однак врожайність культур в них наближається до аналогічних показників у теплицях, оскільки дозволяє використовувати вертикальне формування рослин. В таких спорудах температура вдень нижче на 3-6 градусів у порівнянні із зовнішнім повітрям, а вночі - на 3-4 градуси вище, при цьому забезпечується відмінне провітрювання всього обсягу споруди. Сітчасті конструкції забезпечують як захист від комах-шкідників і, відповідно, від хвороб, які вони переносять (вірусних та грибкових), що дозволяє різко знижувати витрати на засоби захисту рослин (аж до повної відмови від них, що дозволяє вирощувати екологічно чисту продукцію), так і захист рослин і врожаю від дощів, граду, птахів та ос. Для вирощування запланованого врожаю потрібно в середньому в 10 разів менша площа, ніж у відкритому ґрунті, відповідно знижуються витрати на будівництво зрошувальної системи, вартість її експлуатації та витрата води.

Сітчасті теплиці зазвичай встановлюють на легкому стовбчатому бетонному фундаменті. Для каркасу використовують металеві оцинковані або фарбовані труби, з'єднані певним чином сталевими оцинкованими тросами. Каркас обтягається фітозахисною сіткою, яка скріплюється спеціальними пластиковими кріпленнями, а для кріплення до каркасу застосовуються спеціальні кліпси. Конструкція даху може бути плоскою або ж зі скатами. Бічні стіни роблять похилими, щоб знизити вітрове навантаження. Сітка вздовж стін прикопують на глибину 50-70 см. Теплиця обладнується вхідним фітозахисним коридором (тамбуром) з подвійними дверима. Для монтажу споруди не потрібно великої кількості працівників і великих витрат часу. Термін служби сітки не менше 5 років. Застосування таких сіток дозволяє запобігти пошкодженню овочів совками, білокрилками, трипсами і іншими комахами, які також є основними переносниками вірусних інфекцій, таких, як вірус тютюнової мозаїки та інших інфекцій, а також сприяють ураженню рослин грибковими захворюваннями. На зиму сітку можна знімати, зберігати в складі і встановити навесні, перед висадкою розсади.

Теплиця повинна бути в обов'язковому порядку оснащена системою зрошення, як правило, крапельного, а в деяких випадках і додаткової спринклерної системою, що дозволяє регулювати температуру методом випарного охолодження, а також підтримувати на заданому рівні вологість повітря.

Практика показує, що 1 гектар сітчастих теплиць рівнозначний по продуктивності приблизно 10 гектарів відкритого ґрунту. Можливо, ще більш важливим є те, що вдається отримати екологічно чисту продукцію при значно менших витратах природних ресурсів на кілограм вирощеної продукції. Овочі, вирощені в таких теплицях, мають дуже високу якість, так як у них немає сонячних опіків, ушкоджень дощем і градом, комахами і птахами.