Деякі агровиробники, придбавши одного разу сертифіковане насіння, намагаються зберегти нове насіння з отриманого врожаю. Здається, що це економить кошти, адже не потрібно закуповувати сертифіковане насіння наступного року. Але яка ціна цього “заощадження”?

У відібраному насінні можуть бути відсутні необхідні якості, що були властиві попередньому, сертифікованому поколінню. Мова йде про генетичний потенціал рослини: обсяг планової врожайності, що можливо отримати, стійкість до шкідників, хвороб та несприятливих кліматичних факторів. Саморобне насіння, а тим більш насіння невідомого походження, може дати значно нижчу врожайність, ніж очікувалось, а відтак потягне за собою зменшення прибутку з гектару.

Цікава інформація: Проект UHBDP проводить опитування власників тепличних господарств на півдні України. Виявляється, що понад 97% тепличників, незалежно від статі та віку, самостійно вирощують розсаду:

Мічіганський університет (США) запропонував шість аргументів, чому краще віддати перевагу щорічній закупівлі сертифікованого насіння.

  1. Очищений посадковий матеріал. Сертифіковане насіння - це чисте насіння. Процес сертифікації включає суворі обмеження щодо наявності заражень хворобами, вірусами, насінням бур’янів, а також залишками пестицидів.
  2. Сортова відповідність. Сертифіковане насіння має дуже високий стандарт сортової чистоти. Ви можете бути впевнені, що ви садите конкретний сорт культури, врожай якого плануєте отримати.
  3. Забезпечення якості насіння. Сертифіковане насіння перевіряється як на полі, так і в лабораторії. Цей процес відповідає суворим стандартам якості.
  4. Простежуваність. Деякі закупівельники (особливо, якщо мова йде про експорт або торгові мережі), вимагають, щоб походження врожаю можна було відстежити та перевірити. Використовуючи сертифіковане насіння ви отримуєте підтвердження про те, що ваш продукт є таким, яким ви вказуєте.
  5. Вихід на нові ринки. Якщо кінцевому користувачеві потрібні певні сорти, використання сертифікованого насіння надає підтвердження ідентичності з батьківським насінням цього сорту.
  6. Ефективне використання. Якість та генетична чистота сертифікованого насіння дає вам впевненість у тому, що ви максимально використовуєте інші капіталовкладення. Сертифіковане насіння дає кращі шанси на отримання запланованого врожаю та краще використає ваш час та ресурси.

Крім того, однією з переваг посадки сертифікованого насіння є те, що ви можете бути відносно впевнені, що насіння проходить професійну обробку, адже іноді обробка насіння, проведена на фермі, є недостатньою.

Michigan State University Extension