В селі Радісне Херсонської області  фермер Віктор Ковалюк вже 7 років займається розведенням інжиру. З кожним роком виробництво інжиру стає все більш популярним в Україні. Чому? Відносно легка агротехнологія: мінімум шкідників, просте підживлення, не схильний до хвороб, потреба у правильній обрізці крони. Скороплідна культура: саджанці плодоносять з другого-третього року пересадки. Широкий спектр сортів: різних кольорів, розмірів та форм. Корисні плоди та постійний попит споживачів. Висока закупівельна ціна. 

- Вже на другий рік з саджанців ми зібрали перший урожай - в середньому 1,5 кг інжиру з куща. На третій рік, у холодну весну, ця цифра склала 2,5 кг. На третій рік збору врожаю дохід окупає всі фінансові витрати, що йдуть на закладку саду, - каже Віктор Ковалюк.

Зараз його розсадник має 50 сортів інжиру, саджанці швидко продаються ще до початку сезону, а черга на врожай ягід записується ще з травня.

- Проблем зі збутом інжиру взагалі немає! Закупівельна ціна інжиру восени в сезоні 2020 на Копанях склала 85-120 грн/кг. Зараз закупівельники вже самі приїжджають за продукцією до дому, ціна з поля 90-100 грн/кг. Ми 35 років вирощували овочі, які є «закопаними грошима», а інжир – без проблем! – ділиться Віктор Ковалюк.

Головними недоліками інжиру є особливість запилення та критична межа  морозних температур взимку. Перша проблема вирішена самозапильними сортами, такими як «Кримський чорний», «Далматський», «Сабруція», «Кадота». «Брунсвік». Ці фігові дерева в основному володіють чоловічими і жіночими квітками та можуть плодоносити двічі на рік.

Як бути з морозами? Існує багато способів. Морозостійкі сорти. Наприклад: «Брунсвік» «Кадота» «Далматський» витримують до -25С. Посадка інжиру у траншею, нижче рівня ґрунту. Укутування на зиму.

Віктор Ковалюк є адміністратором групи в ФБ «Інжир в Україні-товарне виробництво», яка налічує 2,3 тис учасників. Тут можна поставити питання та отримати агрономічну підтримку.

Поради від Віктора Ковалюка щодо вирощування інжиру:


Вебінар «Успішні історії нішевих культур: інжир»