Американська компанія Teralytic виробляє бездротові зонди ґрунту. Кожен зонд містить 26 датчиків, включаючи бездротової сенсор NPK.

«Збір даних в реальному часі дозволяє агровиробникам приймати більш обґрунтовані рішення щодо запліднення та зрошення», - каже Міган Хайнс, кандидат наук, провідний фахівець Teralytic з ґрунтознавства. «Я також дуже схвильований можливостями використання зібраних даних про родючість та гранулометричний склад ґрунту для оцінки стану його здоров'я».

Поєднання уваги до здоров'я ґрунту зі штучним інтелектом, машинним навчанням і хмарними технологіями, Teratylic зменшує витрати та економить час виробників на діагностику ґрунтів.

«У той час як безпілотні та камерні технології можуть знайти проблеми під час безпосереднього перегляду культур, зонд Teralytic попереджає фермерів про зміни в ґрунтах, перш ніж вони стануть проблемами», - говорить Стівен Ріддер, засновник та генеральний директор Teralytic.

Традиційно, тестування ґрунту - це ручний та тривалий процес, який може зайняти кілька днів або тижнів. Однак ці датчики перевіряють і повідомляють про якість ґрунту 24 години на добу, 365 днів у році, що дозволяє фермерам вжити заходів раніше.

Нижче наведені деякі з датчиків, включених в зонд:

  1. Датчик мікроклімату, який вимірює повітря, температуру, вологість та світло.
  2. Датчики, які вимірюють вологість ґрунту, солоність, температуру, pH і NPK.
  3. Датчики газу, які вимірюють аерацію.
  4. Датчики, які отримують знімок ґрунтових умов кожні 15 хвилин.

На додаток, зонди підключаються до шлюзу через бездротову технологію LoRa. Шлюз відправляє дані в хмару через стільникові, супутникові або стандартні інтернет-з'єднання, до яких можна отримати доступ на будь-якому стільниковому пристрої або настільному комп'ютері.

На сьогодні один такий зонд коштує 500 доларів. Ця ціна включає в себе шлюз LoRa для підключення зондів і всього програмного забезпечення, необхідного для запуску аналітики Teralytic та втілення призначених для користувача ідей.

Джерело: www.agriculture.com