12 травня 2016 року в смт Березнегувате Миколаївської області відбувся семінар «Основні шкідники овочевих культур весняного періоду виходу та система захисту», проведений в рамках UHBDP Благодійним фондом «ЛАСКА» за підтримкою департаменту АПК Миколаївської ОДА та Березнегуватської РДА. Участь в заході взяли близько 20 виробників та представників сервіс-фірм. 

[widgetkit id=174]

Виконавчий директор фонду ЛАСКА Ірина Купрієвич розповіла слухачам про проект та можливості підвищення професійного рівню виробників задля перетворення їх діяльності в бізнес-процес з перспективою поширення збуту, в тому числі за межі України. Інформаційна допомога проекту сприяє якісному підходу до кожного етапу технологічного процесу вирощування. В Березнегуватському районі крім виробництва овочів, є багато садів, де вирощують фрукти та горіхи. Саме в цей період  захист рослин від шкідників є найбільш актуальним. Отже боротьбі зі шкідниками були присвячені наступні.

Ентомолог Агро-центру Владам-Юг Ганна Кольченко детально розповіла про основні види шкідників весняного періоду, симптоми проявлення, стадії захворювання та стан пошкоджених рослин.

Далі Костянтин Лагутенко, консультант ТОВ «Самміт АГРО Юкрейн», продемонстрував системи захисту рослин від шкідників, ефективні засоби підготовки ґрунту, обробки насіння, а також боротьби із шкідниками в період росту та дозрівання.

Додав інформації щодо засобів захисту рослин від шкідників представник компанії «Біонік» Віталій Козка.

Крім основної теми слухачі мали можливість ознайомиться з одним із важливих компонентів консолідації виробників – обмін досвіду та створення ефективних мереж взаємодії, що також сприяє бізнес-розвитку. Цікаву ідею переробки плодоовочевої продукції, а саме виробництво сухих концентратів, розкрила Наталія Остряніна, активна фермерка, яка шукає однодумців для реалізації цієї ідеї.

Зворотній зв’язок дали слухачі під час кави, що призвело до планування наступного заходу – консультування виробників з питань закладки садів, пошуку саджанців, розширення площі саду, вирощування нових культур, наприклад кизилу, волоського горіху, тощо.


Результати аналізів хворих рослин, які були прийняті від виробника Ємець Мирини (смт. Березнегувате), під час семінару та проведених у вимірювальній лабораторії компанії Владам - Агро-Центр :

Консультація має рекомендаційний характер та при недодержанні чітко прописаних дій, лабораторія за кінцевий результат не несе відповідальності.

Капуста (розсада)

Остання обробка: 11.05-Фітолавін+Казумін, 7,05- Курзат

Симптоми: жилки мають фіолетовий відтінок.

Ентомологічний аналіз: 1 з п'яти листів має симптоми пошкодження блошкою.

Первинне мікроскопування: корінь – грибної інфекції не виявлено; лист - грибної інфекції не виявлено.

Бактерії не виявлені.

N – нижче норми, Р – нижче норми, К – нижче норми.

 

Рекомендації

Фітолавін та Казумін ідентичні за дією препарати, тому немає необходіності у їх змішуванні. Потрібно застосовувати або Фітолавін або Казумін. Крім того, ці два препарати є антибіотиками, а це означає що в жодному випадку вони не повинні застосовуватися для профілактики (тим паче «на всяк випадок»), бо це порушує баланс мікрофлори і може навпаки спровокувати в подальшому хвороби.

Так як на зразках тканин патогенів не виявлено, рекомендується від хвороб застосовувати стримуючу терапію за допомогю біопрепаратів Триходерміну 100 мл/10 л води + Гаупсину 100 мл/10 л води + гумінове добриво. Такі обробки необхідно проводити з періодичністю 1 раз на тиждень (особливо після застосування антибіотиків). Крім цього Гаупсин має інсектицидну дію проти смокчущих комах, і якщо взастосовувати його регулярно - він захистить рослини від трипсів та тлі.

Необхідно активізувати живлення та контролювати шкідників (є пошкодження хрестокольоровою блошкою). Можна використовувати для боротьби з нею Бі-58 20 мл/10 л води.

Томат

Остання обробка: 11.05-Фітолавін+Казумін, 7,05- Курзат

Симптоми: пожовтіння та некротизація кінчиків листя.

Ентомологічний аналіз: шкідник не виявлений.

Первинне мікроскопування: корінь – грибної інфекції не виявлено; лист - гриб Alternaria(у великій кількості).

Бактерії не виявлені.

N – нижче норми, Р – норма, К – нижче норми.

 

Рекомендації

Оприскувати рослини препаратом Нативо 5 г/10 л води.

Через 7 днів Антракол 30 г/10 л води + Квадрис 6 мл/10 л води.

Надалі кожні 7 днів комплекс біопрепаратів: Триходермин 100 мл/10 л води+ Планриз 100 мл/10 л води + гумінове добриво. Обробляти увечері при зменшенні сонячного освітлення.

Рослини мають нестачу живлення. Збалансувати живлення через коріння та по листу.

Не допускати переливу рослин. Ґрунт має бути зволоженим, але не перелитим.