Однак, часті посухи та нестача зрошення можуть звести нанівець зусилля найдбайливіших фермерів. У цьому випадку на допомогу аграріям приходить біочар.

У перекладі з англійської, Biochar - це деревне вугілля, яке отримують шляхом гідротермальної карбонізації (ГТК) біомаси, без доступу кисню. Біочар використовується в якості меліоранту для ґрунтів та допомагає у зв'язуванні вуглецю. Біочар - це стабільна, тверда речовина, багата вуглецем і здатна залишатися в ґрунті тисячі років.

Біочар використовують у сільському господарстві для підвищення родючості сухих, виснажених ґрунтів, що містять невелику кількість перегною. Пористість біочару сприяє значно кращому затримуванню в ґрунті поживних речовин і води. Лабораторні та польові досліди, а також результати використання біочару в сільському господарстві багатьох країн підтвердили його вплив на стимулювання росту культур за низького споживання води, що особливо актуально для посушливих регіонів.

Біочар покращує біологію ґрунту та його родючість, дає змогу зменшити кількість внесених у ґрунт добрив. Крім усього, біочар зв’язує CO2 в ґрунті на тривалий термін і тим самим забезпечує зниження викидів парникових газів у атмосферу. У складі біочару немає токсичних речовин та важких металів.

Сумісне застосування мікоризи та біочару дозволяє створити міцний фундамент для існування симбіотичного гриба. Завдяки пористій структурі біочар добре накопичує поживні елементи та вологу впродовж першого року використання. Поглинання відбувається настільки інтенсивно, що аграрій може отримати навіть менше врожаю, ніж минулоріч, бо рослини фактично конкурують за поживні речовини з біочаром.

Вчена Вікторія Оліферчук, що займається розробкою мікоризного препарату на основі штаму грибка Tuber melanosporum, стверджує, що це нормальне явище. Після того, як біочар насичує свої сховища поживними речовинами та вологою, а мікориза пронизує своїми гіфами ці структури, рослина отримує доступ до величезної мережі на багато років вперед. Це не означає, звісно, що після цього варто відмовитися від застосування добрив.

Однак, процеси промивання, наприклад, рухомих форм елементів у нижні ґрунтові горизонти значно знижуються. Разом з біочаром та мікоризою добре використовувати рідкі органічні добрива. Вони швидко потрапляють у кореневий шар, а далі поглинаються біочаром. Після цього, мікроорганізми-деструктори починають перетворювати органічну речовину на мінеральну, яка активно постачається мікоризною сіткою до рослини.

В результаті площа кореневої системи рослини збільшується експоненційно, за рахунок мікоризи та біочару. Цей ефект дозволяє легше переносити посуху навіть на піщаних ґрунтах, які майже не утримують вологу у приземному шарі ґрунту.