Садові датчики дають можливість регулярно і оперативно проводити тести ґрунту в теплицях, оранжереях, на присадибних ділянках, в квіткових горщиках, моментально реагувати на зміну параметрів і тим самим підвищити врожайність культур. Датчик дозволяє в будь-який момент часу визначити ступінь вологості ґрунту. Як відомо, сухий ґрунт майже не пропускає електричний струм на відміну від волого. Чим більше ґрунт містить води, тим менше його опір і тим легше він пропускає електричний струм.

Існують моделі, які вимірюють тільки один параметр, наприклад, вологість ґрунту, але дедалі більшої популярності набирають комбіновані датчики, що здатні фіксувати кілька параметрів у різних режимах роботи:

Найбільшу популярність серед садівників-любителів дістали прибори 4 в 1, які виключають усі вищеперераховані можливості крім аналізу зволоженості повітря. Розглянемо один з таких датчиків - FLO 89000.

1. PH ґрунту (кислотно-лужний баланс)

- pH ґрунтових умов 3,5 ~ 9,0 (збільшення на кожному рівні 0,5). Для більшості овочевих культур ph має вирішальне значення.

Культура рН
1. Капуста 7-7,5
2 Огірки 6,4-7,5
3 Цибуля 6,4-7,5
4 Редис 5-7,3
5 Морква 5,6-7
6 Томати 5-8
7 Картопля 4,5-6,3
8 Салат 6-7

Інтервали рН для деяких культур (за В. М. Клечковським)

Для правильного вимірювання кислотності ґрунт має бути достатньо зволоженим, інакше результати тесту будуть хибними. Тому рекомендовано спочатку робити аналіз вологості ґрунту.

2. Вологість ґрунту

Цей показник може відображати до 5 позицій вологості ґрунту:

3. Вимірює температуру ґрунту в градусах Цельсія від 9 ~ + 50C.

4. Вимірює освітлення за допомогою люксометру.

Прилад FLO 89000 застосовується тільки для аналізу ґрунту та освітленості. Не треба залишати датчик у землі довше, ніж необхідно, щоб уникнути можливого пошкодження чи корозії.

Кожного разу слід очищати зонд відразу після використання, щоб датчик не заржавів.

Будьте обережні і не штовхайте зонд занадто глибоко. При активному використанні кінчик зонда треба протирати металевою господарською губкою для миття посуду або наждачним папером.

Потрібно пам’ятати, що будь-який прилад здатен мати похибку, тому якщо маєте сумніви з приводу точності - зверніться до агролабораторії чи користуйтеся аналогічним приладом для визначення похибки.