UHBDP рушає до своїх учасників. Цього разу під прицілом – садове господарство «Прайм Фрут», що вирощує персики, яблука, черешню, абрикос та сливу у с. Дмитрівка Татарбунарського району Одеської області. Також господарство виробляє посадковий матеріал, має велику колекцію цих культур.

ФГ «Прайм Фрут» неодноразово входило в сотню найкращих господарств України по версії аграрного журналу «The Ukrainian Farmer».

Голова господарства – Петро Дмитрович Далаков, який має майже 40-річний досвід роботи в садівництві, з радістю демонструє свої Фрукти та ділиться схемою посадки.

Черешня сорту «Регіна Кордія» на подвої Gisela® 5.

Схема посадки: 3 × 0,6 м. Формування – французька моноось, була виведена Барселонським університетом. Особливістю цього формування є відсутність скелетних гілок старше трьох років. За словами Петра Дмитровича, це найкраще формування для саду. Висота дерев становить 2.20-2.30 м, висота штамба – 50-60 см. Добре ховається для захисту від птахів і граду. Недолік – велика кількість дерев на 1 га, для черешні – 5.6 тис. шт. дерев на 1 га.

Яблуня сорту «Моді», четвертий рік. Схема посадки: 3,20х0,8 м, формування – французька моноось. Сорт посаджений з обпилювачем (на фото запильник – дерево з рожевими квітами). Запилювач вкрали та привезли з Італії! (На що тільки не йдуть справжні садівники!)

Персик сорту «Мостиський», формування – французька моноось, схема посадки: 4х1 м.

Ця весна була холодною, в деяких господарствах є проблеми з запиленням, але в ФГ «Прайм Фрут» поставили в саду 40 вуликів. У прохолодну погоду бджола літає на малу відстань, їй не треба робити віддалені обльоти.