Спікери Катерина Руденко, керівник програм з інновацій та підприємництва МСТС (Ізраїль), та Дмитро Душейко, маркетолог (Україна), ділились алгоритмом створення якісного маркетингового менеджменту.

[widgetkit id=489]

Стартувало «перезавантаження» в м. Миколаєві для сільгоспвиробників Одеської та Миколаївської областей на тренінгу «Управління маркетингом в аграрних підприємствах».

«Цілі та інструменти маркетингу», «Розробка маркетингових цілей бізнесу», «Мої можливості на ринку», «Цінності для клієнта» - всі ці теми в фокусі даного курсу навчання.

Чого саме можна досягнути за умовами застосування запропонованих на тренінгу інструментів?

Все це приклади маркетингових цілей компанії. По це каже маркетолог Дмитро Душейко. Розробку маркетингової стратегії необхідно починати з визначення основних напрямків:

Досягнення результатів та отримання відповідей на ці питання можливо, якщо звернути увагу на поняття «бренд». Створення власного бренду - це творчий процес, який засновується на психологічному сприйнятті інформації покупцями. Але ж продавці часто, замовляючи логотип, на жаль, хочуть одержати не логотип, а герб свого бізнесу. Про це говорить маркетолог Дмитро Душейко.

Логотип – це відбиток, графічний знак, емблема, символ, який є унікальним і використовується для ідентифікації товару, бізнесу, громади.

Розробкою логотипу займається дизайнер, в ідеалі – під керівництвом маркетолога на основі завдання на розробку. Логотип – це графічне рішення, навантажене смислом вашого бренду, тобто, графіка бренду. Добре виконаний логотип має ознаки лаконічності, збалансованості, він представляє собою самостійне художнє рішення, ним легко оперувати при розробці упаковки, його легко впізнати серед інших логотипів.

Не менш важливим є ефективне планування як розвитку виробництва, так і збільшення кількості клієнтів та обсягів продажу продукції. Про це детально говорила Катерина Руденко.

- Будь яка маркетингова стратегія включає аналіз товару (послуги), ціни, місця продажу, каналів просування, – знайомить Катерина учасників з класичними 4Р маркетингу. - Далі – визначення цінностей клієнтів, які полягають в основу розробки маркетингових цілей, та вигоди, які клієнти отримають у випадку покупки.

- Знаходження унікальних властивостей товару або послуги, які стосуються саме цінностей покупців та ефективна презентація вигоди для покупця можуть значно вплинути на ефективність обраної стратегії, – такий підхід пропонує Катерина. - Тому основне під час навчання - практичні кроки аналізу власного бізнесу, продукту та маркетингових можливостей. Не обійшли учасники і вивчення конкурентного середовища.

Сегментація ринку та визначення своєї цільової аудиторії, опис ризиків, напрацювання фінансових показників (рентабельність, строки окупності, а також покращення вміння прогнозувати) – все це робили учасники тренінгу. Захоплення від такої творчої роботи завершилося щирою подякою тренерам та висловленням учасниками надії покращити свій бізнес в результаті застосування знань і навичок, які були надані досвідченими фахівцями в сфері маркетингу.