Підвищений рівень кислотності ґрунту уповільнює засвоюваність рослинами поживних речовин, що містяться в кислому ґрунті. Хочете отримати гарний врожай – відскануйте свій ґрунт, дізнайтесь, з чим маєте справу.

Про це каже Зіновія Єлінська, провідний агроном України під час тренінгу «Овочі борщового набору: агротехнології, організація виробництва».

Рівень кислотності впливає на родючість ґрунту та, відповідно, на врожай. Показники оптимальної кислотності для культур: цибуля – 6,4 – 7,5, капуста пізня – 7,0 – 7,4, буряк столовий – 6,5 – 7,2, рання картопля, картопля – 4,5 – 6,3, морква - 5,6 - 7. Сприятливий рівень кислотності - необхідна умова для засвоєння елементів живлення і профілактики хвороб.

- Якщо аналіз ґрунту показав, що pH ґрунту не відповідає потрібному показнику, потрібно застосувати меліоранти, - розповідає Зіновія Єлінська. - Доломітове борошно, молота крейда, вапнякове борошно, гашене вапно, дефекат, попіл, фосфористе борошно, цементний пил будуть ефективні на кислому ґрунті, зроблять його нейтральним. Фосфогіпс, гіпс, сірчана кислота, сульфат заліза, сульфат алюмінію, сірка мелена, кальцієва селітра зв’яжуть лужні основи. Гашене вапно добре працює на різних ґрунтах, але не швидко, її треба вносити восени. Доломітове борошно більш ефективне на піщаних ґрунтах, крейда підходить для більш щільних ґрунтів. Дуже гарний склад – дефекат – це відходи цукрових заводів з вмістом органіки. Зверніть увагу з дефекатом можна занести насіння бур’янів. Попіл – гарний меліорнат для кислих грунтів та ще й з фосфором, кальцієм та калієм.

Для лужних ґрунтів використовують засоби сірки.

- Якщо на вашій ділянці лужний ґрунт і дефіцит заліза, а на лужних ґрунтах така ситуація складається нерідко, то використовуйте сульфат заліза. Залізо - дуже важливий елемент для дихання рослин, - підкреслює агроном.