Специфічні кліматичні умови поточного сезону несприятливо вплинули практично на всі рослини. Як наслідок — масове поширення шкідників та повсюдний сплеск захворюваності. Не обійшли стороною ці проблеми і тепличні рослини.

[widgetkit id=542]

Зіновія Михайлівна відвідала теплиці членів групи Калаглія (село Калаглія, Овідіопольський р-н). Свою увагу консультант приділила дині, яку вирощує Євген Попцов, і помідорам Олександра Сущенко та Едуарда Лазарева.

Також консультант побувала в сімейному господарстві Насонова та Пушкова в селі Йосипівка Овідіопольського р-ну. Тут увагу досвідченого агронома очікувала нещодавно висаджена у відкритий ґ рунт суниця садова та тепличний огірок, який страждає від шкідників.

[widgetkit id=543]

Основні скарги виробників —зниження врожайності та помітне відставання плодів у розвитку. Вивчивши поточний стан рослин, Зіновія Михайлівна прописала перелік невідкладних заходів, спрямованих на виправлення критичної ситуації. Під час визначення рекомендацій агрономка враховувала результати аналізів ґрунту та води, які виробники робили на початку сезону.

В якості додаткового бонусу всі виробники отримали від Зіновії Михайлівни її "фірмовий" рецепт універсальної суміші для підгодівлі тепличних рослин.

РЕЦЕПТ:

На 200 л бочку необхідно 2 відра (20 л) подрібнених рослин очерету (зелені стебла і листя) + 1 відро свіжого або який не встиг розкластися гною + 2,5 кг нітроамофоски + 80 г янтарної кислоти + 150 г хлібопекарських дріжджів + 5 кг зернових висівок. Можна так само додавати макуху від винограду або фруктів (5-10 кг / бочку) і коктейль мікроелементів (Рексолін АБС або Брексил комбі) - 200-250 г. Все перемішати і дати перебродити, накривши агроволокном. Бочки краще ставити на бродіння всередину теплиці. Тоді вуглекислий газ, що виділяється, буде використовуватися рослинами для дихання. Після того, як закінчиться бродіння та розчин осяде, потрібно процідити отриману настойку та застосовувати для поливу або обприскування. Для поливу 2-2,5 л / га. витяжки. Для обприскування - 20-25 мл / 10 л води. Годувати під корінь весь сезон 2-3 рази на тиждень (дивитися за станом рослин). Обприскувати 1 раз в 10 днів. Можна поєднувати з біопрепаратами для захисту рослин.