Вона не примхлива у вирощуванні, користується попитом й приносить прибуток - словом, те, що потрібно сільгоспвиробнику, який вирішив відмовитися від городнього хобі й зайнятися агробізнесом. Мова про амарант. Це однорічна трав'яниста рослина, яку в багатьох країнах використовують як овочеву і зернову культуру, лікарський засіб і кормову рослину.

30 травня у Миколаєві під час семінару «Технологія вирощування шафрану та інших прибуткових культур» директор компанії «Амарант України» Віктор Дейнега познайомив сільгоспвиробників з цією новою для України культурою, технологією її вирощування та перспективами збуту. Амарант зацікавив учасників семінару, було багато питань, на всі Віктор Дейнега дав відповіді.

Отже, компанія розташована у Веселинівському районі Миколаївської області, тут на 60 га вирощують як товарне зерно амаранту, так і високоякісний насіннєвий матеріал 6 видів золотого зерна Бога. Урожайність вражаюча: 200-250 тонн зеленої маси з гектара, до 5 тонн зерна. Чистий прибуток - 50-60 тис. грн. з гектара.

- Сучасний аграрій повинен звернути увагу на таку нішеву культуру як амарант, - каже Віктор Дейнега. - Чому? Не маючи великого обсягу землі на амаранті можна заробити набагато більше, ніж на інших культурах. Я б рекомендував займатися повним циклом - вирощування, переробка та реалізація. А не так, як прийнято в нашій країні зараз: велику кількість землі зайняли, щось виростили й продали. Продали дешево як сировину.

Компанія «Амарант України» виробляє з амаранту борошно, масло, фіточай, що на складі не залежуються. Особливу увагу хочеться приділити маслу. Воно є унікальним за своїм складом: магній, калій, фосфор, залізо, незамінні амінокислоти, поліненасичені жирні кислоти, вітамін В6 та інші вітаміни, мікроелементи й біологічно активні речовини. А головне - високий вміст сквалену (8%), сильнодіючого антиоксиданту. Масло амаранту - ефективний профілактичний протипухлинний засіб, відмінний імуностимулятор. Воно попереджає і лікує серцево-судинні захворювання.

 {source}
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/dsQo2c-yNE8?list=PL6mf9HYUkjqayWuYk-8WWzuk2Qu4ASXgX" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

{/source}

Віктор Дейнега каже про те, що за допомогою амаранту можна розвивати тваринництво, адже ця рослина - дешевий, але цінний корм! Компанія налагодила виробництво натуральних біокормів на основі амаранту для птахів, рогатої худоби, свиней та кролів, але наявні обсяги не покривають потребу. У світі величезний попит на біокорм з амаранту у вигляді трав'яного борошна або трав'яних гранул в великих обсягах.

Амарант, вирощений в Миколаївській області високоякісний. Ринок збуту продукції з амаранту сформувався швидко. Компанія працює з країнами Європи, Казахстаном, Грузією, Молдовою та Іраном.

Технологія вирощування нескладна, схожа на технології вирощування таких культур, як кукурудза або соняшник. Прибирання ведеться комбайнами. Віктор Дейнега не приховує технологій компанії, ділиться досвідом, а охочим продає сертифіковане насіння, гарантуючи хорошу врожайність і збут.

Для вирощування амаранту восени зорюють ґрунт. Посадку проводять, коли встановлюються теплі ночі. Амарант любить спеку, зростає і в посуху, але полив врожайність збільшує. На 1 га при міжрядді 70 см потрібно 1 кг насіння, при міжрядді 45 см - 1,5 кг. Вартість посівного матеріалу - 600 грн. за 1 кг. Попелиця та блішка знищуються в період сходів БІ 58 новим.

З тонни амаранту виходить від 30 до 60 літрів масла, його вартість на зовнішньому ринку - 100-120 доларів за літр. Хто купує? Ізраїль, Китай, ЄС, США та колишні країни СНД, окрім Росії.

Ще один важливий момент: сухі гранули амаранту використовують як паливні пелети. Компанія всю зиму опалює такими свої цехи. На думку Віктора Дейнеги, амарант - недороге джерело відновлюваної енергії та гідна альтернатива витратному газу.