Захід був організований ІКЦ «Агро-Таврія» за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Конференцію відвідало більше 200 людей, серед яких були ті, хто тільки замислився над впровадженням еко-технологій у своєму господарстві, і ті, хто вже це зробив і продовжують розвиватись у цьому напрямку. Також конференцію відвідали студенти, які хотіли поспілкуватися з практиками по використанню еко-технологій, щоб розуміти, як це працює у реальному житті.

Серед спікерів були представники компаній з багаторічним досвідом, новатори, які винайшли нові технології та вчені, які поділилися новими відкриттями, що допомагають відновити і покращити родючість грунту.

Біозахист за допомогою ентомофагів - це не швидка допомога, а свідоме культивування корисних комах у закритому грунті з метою зменшення шкідливого інсектицидного навантаження. Владислав Черевко, представник компанії "ЕКО культура", надав змістовну доповідь про комах хижаків та паразитів, шкідників, з якими бореться фермер. Компанія вирощує більшість видів самостійно, інші імпортуються з Ізраїлю та Іспанії.

За допомогою москітниx сіток і клейових пасток можна значно зменшити потребу в застосуванні отрутохімікатів. Про це розповів Дмитро Кравцов, консультант з питань раціонального природокористування. Він також навів сім причин стійкої життєдіяльності шкідників в умовах закритого ґрунту.

 Олександр Нічипоренко, представник компанії "ВЕЙСІТІ", яка у 2017 році виграла екологічний грант від проекту UHBDP, наразі вже виробляє органічний компост за допомогою придбаного по програмі співфінансування самохідного аератору. Цей апарат дозволяє пришвидшити час переробки гною та органічних решток на компост за кілька тижнів за допомогою ефективних мікроорганізмів. Компанія націлена на пошук фермерів, які готові тестувати отримане органічне добриво на власних ділянках.

Учасники конференції дізналися і про органічне добриво, що отримується за допомогою дощових черв'яків, які перероблюють компост. Рентабельність застосування цього добрива у тепличному господарстві досить приваблива.

Сергій Вдовенко, представник компанії БТУ Центр "Жива Земля", розповів про інтегровану систему захисту та живлення рослин, засновану на препаратах з біологічним компонентом у своєму складі. Наприклад, деструктор поживних решток "Екостерн" пришвидшує перегнивання органічної маси (стерні, стебел, соломи, коренів), залишаючи чисте поле для нової сівби.

Дмитро Пуховий директор компанії “Immer”, яка виробляє плівку, що здатна біологічно руйнуватися. Ця плівка якнайкраще підійде для мульчування культур, а порівняно вища собівартість з поліетиленовою плівкою нівелюється відсутністю потреби збирати цю плівку з поля після збору врожаю або закінчення часу експлуатації. Фермери можуть заощадити гроші та час, які витрачають на сбір старої поліетиленової плівки, та використовувати без шкоди для ґрунтів та довкілля плівку.

Під час конференції була проведена ярмарка, де учасники могли ознайомитись, а також придбати органічні добрива, біогумус, продукцію, яка була вирощена з використанням технологій, дружніх до навколишнього середовища.