В екопоселенні Райська долина, що знаходиться в Великомихайлівському районі Одеської області, живуть правильні люди, вони “приручають” правильних бджіл, які приносять правильний мед. Якщо декількома словами, так можна описати дивовижний мед і продукти бджільництва торгової марки “Правильний мед”, що вже зарекомендували себе на ринку Одеси.

Асортимент компанії “Правильний мед” такий різноманітний та апетитний, що відразу хочеться все спробувати. Мед з тархуном і лаймом, мед з чорницею і лавандою, полуниця з базиліком в меду. Ммм смачно! А коли дізнаєшся, де і в яких умовах збирається мед, з'являється бажання відмовитися від усіх звичних солодощів та з чистою совістю приступити до медової дегустації, адже це так корисно!

Простір любові

Ще 10 років тому сім'я Володимира Петрушева принципово нічим не відрізнялася від звичайної української сім'ї. Діти, робота, прагнення до кращого рівня життя. Володимир за освітою технолог рибної промисловості, колись ходив в море, потім 15 років займався рекламою, з дружиною Світланою будували кар'єру в Києві. До усвідомленості підштовхнули діти, точніше їх розповідь про те, що томати ростуть в супермаркеті...

Сім'я Петрушевих стала пророщувати на підвіконні горох, квасолю, щоб продемонструвати дітям звідки беруться продукти. Пізніше вони захопилися ідеєю про родове помістя, і Петрушеві вирішили побудувати свій простір любові на землі. Дізналися, що в Великомихайлівському районі Одеської області група ентузіастів в долині річки Середній Куяльник між селами Велико-Зіменово і Марціянове створили екопоселення. З 2004 року Петрушеви були бажаними гостями Райського Долини, а в 2009 році й зовсім переїхали сюди, та стали частиною природи. Відчувають себе вільними. Не забруднюють природу фосфатами, замість засобів для миття посуди використовують гірчицю, мило роблять самі. Табу і на ліки. Втім, екологічно чисті продукти, вирощені та приготовлені з любов'ю, зміцнюють імунітет жителів Райського долини. Вони не курять, не вживають алкоголь і захищають природу від нецензурної лайки. Віддушину знаходять в спілкуванні з природою, зустрічають світанки і західи сонця, радуются, коли земля відгукується і дає хороші врожаї.

Колодне бджільництво

Спочатку Петрушеви знімали житло у бджоляра дяді Жори, потім купили свій будиночок і переїхали ... разом з бджолами.

– Ми навчилися ловити рої бджіл, дядя Жора подарував кілька старих вуликів. З цього і почалася наша бджільництво, – розповідає Володимир. – Крім того, побудували з дощок природні вулики-колоди (по типу дупла) без рамок і вощини. У таких будиночках, умови життя бджіл дуже близькі до природних: люди не втручаються в бджолине життя, не зривають дах над їх головою кожен тиждень, не переставляють рамки, бджоли самі собі господині.

Бджоли швидко зайняли колоди і спорудили в них стільники, які збирають один раз на рік після Медового спаса і тільки четверту частину, а все інше – це запас їжі для жителів колоди на зиму. Колодне бджільництво – це той напрямок, який Петрушеви мають намір розвивати. Якщо бджоли самі собі господарі, то і мед має зовсім іншу, первозданну структуру, енергетику. 

Коли в будинку з'явилося перше відро власного меду без ліків і цукрової підгодівлі, Володимир назвав його “правильним медом”. Згодом ця назва “прилипла” до меду з Райського долини. Перші замовлення на бджолині продукти були від знайомих. Слава про поселенський мед передавалася з вуст в уста, а кращою рекламою йому був нехитрий слоган: мед Вови, який живе на пасіці.

Ягоди традиційно на зиму перетирали з цукром, тепер стали консервувати в меду. З'явився асортимент, і Петрушеви дали оголошення на одеському форумі: “Мед з екопоселення”. Продуктом зацікавилися власники магазину “Mozzarella Fresca”, приїхали, ознайомилися, переконалися в якості продукції та стали продавати поселенський мед. Солодкість, “вирощена” в просторі любові, стала користуватися попитом. Володимир Петрушев запропонував свою продукцію іншим екомагазінам, справа пішла. Щоб залучити покупців, мед та інші смаколики фасували в незвичайну тару з привабливими етикетками. Екомагазини з ентузіазмом брали і беруть петрушевський мед. В один момент сталося так, що замовлень стало більше, ніж меду, хоч і пасіку з кожним роком розширювали, і бджілки працювали не покладаючи крил і жал.

– Зараз ми не виробляємо стільки меду, скільки продаємо. Люди просять липовий, а липових лісів в Одесі немає, гречаний – гречку мало хто садить. Наш мед: соняшниковий, квітковий і акацієвий. Інший мед беремо на перевірених кочових пасіках, – розповідає Володимир Петрушев.  Це найкращий, ексклюзивний мед, якість якого підтверджена лабораторією Інституту бджільництва ім. Петра Івановича Прокоповича.  З бджільниками- “кочівниками” познайомився в цьому інституті під час професійного свята, з тих пір тісно співпрацюємо, мед реалізуємо від імені Співдружності сімейних пасік.

 Що на десерт? Медові солодощі

Екомагазини – це добре, але інтернет-магазин – це нові ринки збуту, більш широка клієнтська база. Ось вже рік Петрушеви вчаться просувати свою екологічно чисту продукцію на просторах Інтернет www .pravilniymed.com.ua. Словом, тепер, щоб купити продукцію з Райської долини, необов'язково їхати в Одесу чи в екопоселення.

З Інтернет-магазину Співдружності сімейних пасік ТМ “Правильний мед” складно піти без покупки. Петрушеви, наприклад, придумали оригінальні подарункові пропозиції. Мед липовий в липовій діжці. Набір з 5 кращих  сортових медів України   з листівками “Медовий комплімент” або “Український медовий сувенір” – це маленькі баночки з різними медами, упаковані в круглу коробку.

На окрему увагу заслуговують різноманітні мікси і коктейлі. Петрушеви навчилися “консервувати” ягоди в меду, зберігаючи їх корисні властивості. Мед з брусницею, імбирем, обліпихою, калиною, аронією, фейхоа, кизилом, чорницею користуються попитом у покупців. Щороку “Пасіка Правильний мед” придумує щось новеньке, щоб побалувати покупців нестандартними смаками. Так, з'явилися “Мед з рожевим перцем” і “Чорниця з м'ятою  в меду ”.

[widgetkit id=425]

На пасіці готують цікаві і корисні медові формати для дітей.“Коктейль очищуючий” (з насінням кропу, гарбуза, льону і пророщеної пшениці) розроблений спеціально для дітей і сприяє позбавленню від глистових інвазій. Гарбузове насіння – добре відомий глистогінний і послаблюючий засіб. Насіння льону – джерело клітковини, що допомагає виведенню токсинів і відходів життєдіяльності.Клітковина льону і пророщеної пшениці активізує перистальтику кишечника. Насіння кропу корисне при гастриті та уповільненому обміні речовин. Квітковий мед робить коктейль смачними ліками, який з задоволенням їдять і дорослі.

“Мед з насінням коноплі”  це продукт для тих, хто шукає натуральні джерела ненасичених жирних кислот омега-3, щоб знизити ризик виникнення атеросклерозу, ішемічної хвороби серця та інших захворювань серцево-судинної системи. Кислоти необхідні для нормального функціонування мозку, сприяють поліпшенню пам'яті, розумової діяльності.

Різноманітні горіхові суміші в меду можуть замінити традиційні торти і цукерки.

Наші настоянки і коктейлі не є ліками, але їх сміливо можна віднести до біологічно активних харчових добавок, що є абсолютно натуральними за складом,   подарованими самою Природою, – каже Володимир Петрушев.

У 2017 році сім'я Петрушевих відкрила в Одесі магазин “Медовий теремок”, щоб пропагувати продукти медової лікарні, які не так охоче беруть екомагазини. Пасіка “Правильний мед” має серйозний потенціал і добре робить свою справу. Коктейль для здоров'я печінки з маслом розторопші, коктейль для підвищення імунітету з пилком і кедровим маслом, трутневе молочко, перга з медом, бджолиний підмор, прополіс – всі ці продукти легко замінять деякі препарати елементарної аптечки і головне – не завдадуть шкоди.

Медові теремки та органічний мед

У найближчих планах Петрушевих відкрити в Одесі мережу медових теремків з екологічно чистими медовими смаколиками та корисними речами. Поселенці з Райського долини хочуть запропонувати українському ринку якісно новий мед.

На пасіці Володимир залишив тільки колоди – природні вулики. Колодне бджільництво, як вважають Петрушеви, більш екологічне і дружнє до природи. Мед з колоди за смаком не відрізняється від меду з вулика, а ось віск крихкий, тонкий, як пергамент. Крім того, виробники правильного меду готують до нового сезону кочову пасіку, щоб збирати мед в тих місцях, де переважають дикороси.

Володимир, як і інші поселенці Райського долини, використовує всі можливі методи для оздоровлення землі, як наслідок, оздоровлення дарів природи, які споживають самі і пропонують покупцям. Володимир вважає, що органічне землеробство – ідеальний засіб для переродження землі, ось і мріє про виробництво органічного меду на екологічно чистій території Райського долини з екологічно чистої сировини без застосування синтетичних речовин на всіх етапах виробництва і переробки. Остання складова вже є завдяки переходу на колодне бджільництво. Складніше оздоровити землі. Володимир активно веде переговори з фермерами, власниками земельних паїв в найближчій окрузі, пропонує їм пестициди замінити пробіотиками та органічними добривами, а замість зернових вирощувати овочеві культури і сидерати. Коли бджола запилює рослини, врожайність підвищується в 5-6 разів, співпраця бджіл і фермерів може бути взаємовигідною.

– З одного боку, фермери розуміють, що споживацьке  ставлення до землі призведе до сумних наслідків, а з іншого боку, не хочуть відмовлятися від швидкого прибутку, який отримують завдяки використанню пестицидів і гербіцидів, – нарікає Володимир Петрушев. – Думаю, тільки підтримка з боку держави допоможе фермерам переорієнтуватися на органічне землеробство.

Незговірливі фермери, самі того не розуміючи, відмовляються від більш прибуткового бізнесу. Органічна продукція – це не просто сучасний тренд, який користується величезним попитом в європейських країнах, це збільшення прибутку в кілька разів. Європейці готуві платити за мед, овочі, фрукти, гриби, що вирощені без використання хімікатів. Здоровий спосіб життя, здорове харчування – це потреба сучасного споживача. Петрушеви сподіваються, що і українці стануть більш уважно ставитись до того, що їдять. А попит, як відомо, народжує пропозицію.