Ви питаєте – ми відповідаємо. Продовжуємо публікувати відповіді на земельні питання, що надійшли на нашу лінію «Земельна консультація».

Питання:
Оформивши спец водокористування, уклав договір з міжрайонним управлінням водного господарства в якому вони визначають мене як користувача землі супутник, та застосовують вищій тариф ніж у великих компаній які теж орендують паї, та використовують кругові широкозахватні машини. Яка можливість зробити дешевше тариф для земель супутників? Як законодавчо визначається статус "землі супутники" ?

Відповідно до п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1101 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються бюджетними установами, що належать до сфери управління Державного агентства водних ресурсів» міжрайонні управління водного господарства та регіональні управління магістрального каналу надають такі платні послуги, як, зокрема, послуги, пов'язані з подачею води юридичним і фізичним особам з меліоративних систем і водних джерел для поливу зрошуваних або зволоження осушених земель, промислових і комунальних потреб, а також поливу городів, садів і богарних земель та наповнення наливом водойм.

Про визначення зрошуваних та богарних земель у законодавстві можна прочитати у цій статті.

Порядок встановлення вартості послуг з подачі води сільськогосподарських земель регулюється спільним  Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України № 544/1561/1130 від 25.12.2013  «Про затвердження Порядку визначення вартості та надання платних послуг бюджетними установами, що належать до сфери управління Державного агентства водних ресурсів України, та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів» (далі - Наказ № 544/1561/1130).

Пунктом 3.11 Наказу №544/1561/1130 встановлено, що вартість послуг з подачі води, що забирається юридичними і фізичними особами (сільгосп товаровиробниками) на полив зрошуваних або зволоження осушених сільськогосподарських земель, визначається водогосподарськими організаціями з урахуванням витрат з точки водовиділу.

Вартість послуг з подачі води або зволоження може встановлюватись як єдина для водогосподарської організації в цілому, так і диференційовано, з урахуванням технологічних особливостей.

У свою чергу, пунктом 3.12 Наказу №544/1561/1130 передбачено, що витрати на подачу води до точки водовиділу, а також з точки водовиділу, які не покриваються бюджетним фінансуванням, згідно з розрахунками організації включаються до розрахунку договірної ціни (у тому числі електроенергія, капітальні видатки, заробітна плата).

В цій частині слід зазначити, що за правилами пунктів 3.2 та 3.3. Наказу №544/1561/1130  розмір договірних (вільних) цін за кожний вид платної послуги визначається на підставі економічно обґрунтованих витрат, пов'язаних безпосередньо з наданням (виконанням) відповідної платної послуги.

До складу витрат на надання (виконання) платних послуг належать:

Згідно з пунктом 3.13 Наказу №544/1561/1130 обсяг води, поданої водокористувачам, визначається за показниками вимірювальних приладів і пристроїв та за відповідними методиками. У разі відсутності вимірювальних приладів обсяги води визначаються за технологічними параметрами (тривалість роботи насосних агрегатів, витрати електроенергії, пропускна спроможність водопровідних труб, гідротехнічної споруди, дані гідрометричних постів, створів тощо). Засоби і методи водообліку обумовлюються у договорах.

Відповідно до п. 2.5 Наказу №544/1561/1130, планування надходжень і використання коштів за надані платні послуги на замовлення юридичних і фізичних осіб здійснюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 №228 «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» (далі - Постанова КМУ №288) та частини четвертої статті 13 Бюджетного кодексу України.

За умовами пункту 17 Постанови КМУ № 228, обсяги надходжень до спеціального фонду проекту кошторису визначаються на підставі розрахунків, які складаються за кожним джерелом доходів та/або фінансування бюджету чи повернення кредитів до бюджету, що плануються на наступний бюджетний період.

У Постанові від 05.12.2017 по справі №915/76/17 Вищий господарський суд України зазначив, що недотримання управлінням водного господарства вимог пункту 2.5 Наказу № 544/1561/1130 та пунктів 17, 18 Постанови КМУ № 228, а саме неврахування рівня фактичного надання послуг з подачі води на зрошення за останній звітний рік та розбіжностей між фактичними та плановими показниками може призводити до завищення планових витрат та обсягів надання послуг, які беруться за основу встановлення ціни на відповідні послуги, що, в свою чергу впливає на підвищення вартості послуг, та, як наслідок, не відповідає пункту  3.2 Наказу № 544/1561/1130, відповідно до якого розмір договірних (вільних) цін за кожний вид платної послуги визначається на підставі економічно обґрунтованих витрат, пов'язаних безпосередньо з наданням (виконанням) відповідної платної послуги.

Отже, чинне законодавство України не передбачає залежність вартості послуг з подачі води для здійснення зрошення земель, які належать до зрошувальних земель чи земель супутників.

В основу встановлення цін на такі послуги беруться до уваги витрати понесені водним управлінням для надання послуг конкретному суб’єкту господарювання. А ці витрати, у свою чергу, повинні розраховуватись управлінням з дотриманням вимог Постанови КМУ № 228 та Бюджетного кодексу України та базуватись на правилах, визначених Наказом №544/1561/1130, і ніякої прямої прив’язки до зрошувальних земель чи до земель супутників не мають.

Слід також звернути увагу на те, що дії водного управління, які полягають у встановленні необґрунтованої вартості платних послуг на подачу води з меліоративних систем і водних джерел без урахування вимог пунктів 2.5 та 3.2 Наказу № 544/1561/1130 шляхом неврахування рівня фактичного надання цих послуг за останній бюджетний період, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим п. 1 ч. 2 ст. 13, п. 2 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку, а саме: зловживання монопольним становищем на ринку шляхом встановлення таких цін, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Для того, щоб з’ясувати чи є встановлена ціна за послуги з подачі води для поливу сільгоспкультур обґрунтованою, необхідно письмово звернутися до надавача (надавачів) послуг за відповідним  договором з вимогою надати детальне розшифрування (калькуляцію) формування ціни, визначеної в сторонами договірних відносин в Протоколі погодження договірної ціни. 

На підставі отриманої інформації можна зробити висновки щодо обґрунтованості/необґрунтованості визначення ціни за послуги.

У разі, якщо за наданими відомостями можна дійти висновку щодо завищення ціни та її необґрунтованості, для подальшого захисту своїх прав можна звернутись до обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України із відповідною заявою. 


Матеріали підготовлено Адвокатом Оленою Смоляк у рамках співробітництва з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва. З питаннями можна звертатися до Адвоката Олени Смоляк на комерційній основі тел +38 096 564 33 70 (Viber, Telegram) пошта: ea.smoliak@gmail.com.