Томати люблять тепло, тому відкритий грунт не завжди може забезпечити їм достатнє визрівання. Щоб отримати добрий урожай, багато городників вирощують їх в тепличних умовах.

Це актуально особливо коли хочеться отримати домашні помідори в холодний період. У теплиць, однак, є й свої мінуси: великі перепади температур (вдень можливий навіть перегрів), висока вологість. А там, де тепло і волого, обов'язково розвиваються хвороботворні мікроорганізми.

Щоб не втратити плоди, потрібно спочатку відбирати ті сорти та гібриди, які більш стійкі до захворювань і роблять зав'язі навіть в не дуже сприятливих умовах. Крім того, ви повинні знати, коли висаджувати помідори в теплицю, щоб не переохолодити молоді рослини. Для цього потрібно дочекатися більш-менш теплої погоди, без нічних заморозків.

Загалом, плівкова теплиця може зберегти рослини при зовнішній температурі мінус 1-2 градуси без додаткового обігріву. Однак при більших морозах необхідне додаткове укриття нетканим матеріалом, або прогрівання повітря за допомогою обігрівачів.

Щоб томати давали стабільний урожай, місце для теплиці потрібно щорічно міняти. Якщо такий варіант неможливий, доведеться занести туди новий грунт, попередньо знявши 10-15 сантиметрів. Ці рослини не люблять тіні, сонце повинно освітлювати теплицю з ранку до вечора. Час від часу потрібно розпушувати грунт, щоб був хороший дренаж повітря.

Не забувайте провітрювати теплицю при надмірній вологості: томати дуже вразливі при відносній вологості повітря більше 70%, також температури вище 24 градусів для них шкідливі. При температурах вище 30°С можливе навіть стерилізування пилку, із-за чого не буде зав'язі.

До закладки плодів поливати томати треба дуже обережно. У цей час надмірна вологість може тільки нашкодити. Завжди поливайте кожну рослину під корінь, щоб не бризкати водою на листя. Попадання крапель води на листя загрожує розвитком інфекцій.

Вирощувати разом з томатами огірки — не найкраще рішення. Навіть якщо немає можливості спорудити окрему теплицю — зробіть плівкову перегородку.

Джерело: sad-i-gorod.com