Що таке біорозкладана плівка?

Біорозкладна плівка - це плівка, вироблена з біопластиків і відповідає вимогам стандарту Standards for Compostability EN 13432, згідно з яким плівка не менше ніж на 90% протягом 6-12 місяців перетворюється на воду, діоксид вуглецю і біомасу в залежності від умов компостування.

Оксі-розкладна плівка

Оксі-розкладна плівка це - плівка, вироблена з традиційних полімерів, зазвичай поліетилену, які містять добавки для прискорення окислення матеріалу під впливом зовнішніх умов (УФ випромінювання і температури), в результаті чого утворюються дуже малі фрагменти пластику (мікропластик), з аналогічними властивостями звичайних пластиків, які забруднюють навколишнє середовище.

Чим небезпечний мікропластик?

Мікропластиком вважають частинки діаметром менше п'яти міліметрів. 84 відсотки знайдених частинок мікропластику, за даними науковців, можуть походити з синтетичних волокон, таких як одяг, риболовні сітки чи зубні щітки. Інші фрагменти, ймовірно, походять з речей на зразок упаковок харчових продуктів чи пластикових пляшок. У цій статті ми розберемо які існують основні джерела утворення пластикових відходів із предметів повсякденного побуту, та на що їх можна замінити.

Поліетиленові вироби

Пакет з поліетилену здатен витримувати відносно великі навантаження. Такий пакет використовується в продуктових та будівельних супермаркетах, в магазинах з побутовою технікою, аптеках, магазинах з одягом тощо. Такий пакет покупець може використовувати багато разів.

На відміну від поширеної думки про те, що поліетилен практично не розкладається у довкіллі вчені виявили кілька організмів, що здатні його перетравлювати. Цвілеві грибки Penicillium simplicissimum здатні за три місяці частково утилізувати поліетилен, попередньо оброблений азотною кислотою. Досить швидко розкладають поліетилен бактерії Nocardia asteroides. Деякі бактерії, що мешкають в кишечнику південної амбарної вогнівки (Plodia interpunctella), здатні розкласти 100 міліграмів поліетилену за вісім тижнів. Гусениці бджолиної огнівки (Galleria mellonella) можуть утилізувати поліетилен ще швидше. Проте потрібно розуміти, що ці біологічні організми поширені в екосистемах дуже лімітовано, а тому просто не в змозі утилізувати весь поліетилен, що є на сміттниках планети. Який може бути вихід?

Біорозкладні пакети

Біорозкладні пакети не шкодять навколишньому середовищу так як мають період розкладання набагато меньший ніж звичайний поліетиленовий пакет. Біорозкладний матеріал створюється з кукурудзяного крохмалю та інших матеріалів органічного походження. Технологія виробництва більшості таких пакетів є суворою таємницею, проте відомо, що вони не мають мікропластиків у своєму складі і це є основною відмінністю від оксіплівки.

Біорозкладний пакет за своїми фізико-механічними властивостям нічим не відрізняється від звичайного поліетиленового пакету, та різниця в ціні є несуттєвою. Біорозкладні пакети можна зберігати на складі в приміщенні до 12 місяців без втрати їх якісних характеристик. Біорозкладні пакети використовують в багатьох країнах світу, одними з споживачів таких пакетів є всесвітні торгові мережі Tesco, Billa, METRO, IKEA, Auchan та інші.

Сьогодні біорозкладні пакети набувають все більшої популярності. Саме через це, виробникам плодоовочевої продукції варто знайти виробників чи постачальників таких упаковок в Україні. Наступну статтю ми присвятимо саме цьому питанню: де в Україні виробляють біорозкладні пакети та скільки це може коштувати.