Піролізний котел складається з двох камер, перша - завантажувальна, в неї поміщають паливо і підпалюють. Після того, як полум'ям охоплюється весь обсяг палива, котел виходить на автоматичний режим. У камері обмежують подачу повітря, в результаті чого горить тільки частина палива, при цьому виділяється піролізний (паливний) газ. Цей газ нагнітається в другу камеру допалювання. Сюди нагнітається повітря та в багатому киснем середовищі паливний газ спалюється з виділенням великої кількості тепла. В результаті згоряння палива і піролізного газу виділяється велика кількість тепла. ККД обладнання може досягати 70-100%. Тому, на відміну від твердопаливних котлів прямого горіння, економія палива у піролізному збільшується в 2-3 рази.

Сьогодні піролізний котел знайшов своє застосування і в теплиці. Заповітна мрія будь-якого фермера - отримати якомога більше циклів (оборотів) врожаю за сезон.

До системи піролізного опалення є дві основні вимоги: мінімізація часу на її обслуговування і мінімізація витрат на процес опалення, тобто зменшення собівартості майбутнього врожаю.

Як відомо, при висадці розсади в теплиці необхідно завчасно створити певний температурний режим. Залежно від конкретної культури, температура в теплиці коливається в межах 10-15 °С вдень і може бути дещо нижчою вночі.

Пройшовши першу частину свого циклу, в лютому-березні розсада висаджується в основну теплицю, де в подальшому і буде зібраний перший врожай. За умови правильного планування процесу можна збирати два-три врожаї на рік. Для цієї мети більшість інноваційних фермерів використовують воду як теплоносій у теплиці. У піролізному котлі вода нагрівається, а потім за допомогою циркуляційного насоса подається в труби, віддаючи тепло до теплиці. Нагрівання води відбувається в результаті згоряння палива, в якості якого можна використовувати дрова та/або будь-які брикети, а також рештки рослин, що непридатні до компостування. Додатковою перевагою піролізного котла може бути той факт, що він виключає можливість потрапляння продуктів згоряння всередину теплиці.