Підземне крапельне зрошення (ПКЗ) - це крапельне зрошення різних культур через закопані пластикові трубки, що містять вбудовані емітери (крапельниці), розташовані на певних відстанях. Є велика різноманітність конфігурацій і обладнання, що використовуються в крапельному зрошенні, однак крапельні трубки, як правило, розташовані від 134 до 213 см одна від одної і від 15 до 25 см нижче поверхні ґрунту.

У Сполучених Штатах ПЗК є найбільш широко використовуваним для зрошення польових культур, але воно може бути використане для будь-яких культур. В інших частинах світу (наприклад, Ізраїль) ПЗК широко використовується для зрошення багаторічних культур. У більшості країн, що розвиваються, впровадження такого поливу протікає доволі повільно по ряду причин, в тому числі через високу початкову вартість капіталовкладень, часто від $ 2000/га або більше.

Підземне крапельне зрошення забезпечує максимальну ефективність використання води для відкритого ґрунту в сільському господарстві, що часто призводить до економії води на 25-50% в порівнянні зі звичайним зрошенням методом дощування. Використання підземного крапельного зрошення пропонує безліч інших переваг для вирощування сільськогосподарських культур, в тому числі, зменшує вимивання корисних бактерій та елементів в порівнянні з поверхневим поливом, дозволяє отримувати більш високі врожаї, забезпечує стійкість поверхні ґрунту для поліпшення боротьби з бур'янами і покращує резистентність рослин до хвороб, дає можливість подавати воду і поживні речовини до найбільш активної частини кореневої зони, дає захист крапельних ліній від пошкоджень, викликаних культивацією та іншими механічними діями.

Системи підземного крапельного зрошення використовується протягом багатьох років. В результаті, вони повинні бути спроектовані, встановлені, експлуатуватися і обслуговуватися належним чином. Загальні проблеми при використанні підземного крапельного зрошення:

Все це може бути успішно вирішено належним плануванням і управлінням.

Допоміжне обладнання підземної крапельної системи:

Сучасні системи підземного крапельного зрошення, зазвичай, встановлюється з використанням точних систем GPS, так що оператори знають точне місцезнаходження закопаного обладнання.

Крапельні лінії повинні бути встановлені крапельницями вгору, щоб допомогти запобігти засмічення різного типу, які можуть потрапити до емітерів. Кінці крапельних ліній захищають від перегинів або зав'язування, поки вони не підключені до роздавальної труби.

Проектування встановлення ПКЗ - це відповідальний та складний процес, який, однак, може принести значні економічні та екологічні вигоди в довгостроковій перспективі. Адже фермер більше не змушений постійно міняти трубки поливу, як це буває з крапельною стрічкою, а отже заощаджує свої гроші та час.

На сьогодні багато садівників все частіше обирають ПЗК, аби не турбуватися через можливі ушкодження при культивації чи від птахів. А який полив використовуєте ви? Розкажіть у коментарях!