[widgetkit id=506]

Ідея в засвоєнні певних площ під технічний гібрид паприки для отримання товарної партії, яка необхідна для запуску заводу з виробництва природного харчового барвника.

- Світовий попит на кінцевий продукт, барвник, є дуже високим, – констатує Ігор Андрієнко, менеджер компанії «Натур Світ» м. Суми, яка представляє індійську переробну компанію «Synthite India LTD».

Перші пробні ділянки були засаджені паприкою декількома виробниками – учасниками проекту UHBDP. Зараз триває збір урожаю паприки, яка підсихає на кущах.

16 жовтня 2019 року Фонд ЛАСКА провів робочі зустрічі фермерів з представниками переробної компанії. В м. Снігурівка зустріч відбулася в творчій атмосфері приміщення музичної школи. В селі Оленівка Вітовського району спілкування було безпосередньо на полі, де учасники мали можливість подивитися на стан паприки та обговорити низку питань щодо технології вирощування.

- Такий гібрид паприки – нова культура для українських виробників, але агро-технологія дуже схожа на вирощування перцю, – продовжує Ігор. - Є і переваги:

  • невелика коренева система дозволяє економити воду
  • після періоду дозрівання протягом приблизно 3-4 тижнів паприка досихає на кущі без поливу
  • збір урожаю відбувається один раз, коли паприка досягає необхідного стану вологості.

Економічний ефект, собівартість продукції, рентабельність бізнесу. На яких умовах можлива співпраця, яку підтримку надає компанія-переробник, чому український виробник має бути зацікавлений у вирощуванні саме цієї культури? Про це питають фермери.

Один з аргументів – це ґарантований збут паприки за наявністю заводу, який компанія «Synthite India LTD» планує розташувати на півдні України, - пояснює Ігор Андрієнко. - Погодні умови показали, що в даному регіоні паприка визріває до необхідного рівню пігменту (барвник, який здобувається зі стручків). Сушка дозволяє довести врожай до необхідного рівню вологості – в середньому 15%.

Інша перевага – не треба досягати товарного виду паприки. Все, що виросло, закупається для переробки: недозрілі перці, без барвника, пошкоджені тощо. Уся продукція знаходить застосування.

Крім того, компанія пропонує певну підтримку, наприклад, безоплатне насіння, крапельну стрічку за рахунок майбутнього врожаю. Компанія зацікавлена в тому, щоб саме українські виробники вирощували сировину. Родючий ґрунт дозволяє використовувати мінімальні дози хімічних препаратів на відміну від китайського виробництва, а значить, кінцевий споживач отримає бажану якість барвника.

Можливість укласти контракти зацікавила учасників обох зустрічей. Фермери пояснили, що в собівартості їх турбує оплата найманих працівників. Великі площі – це великий фонд оплати праці. Представники компанії зрозуміли фактори, які зможуть допомогти фермерам стартувати. В їх планах – вивчення питання щодо прибиральної техніки та визначення умов співпраці з українськими виробниками.