Які рослини мають перевагу залишитися неураженими при контакті з хворобами? Очевидно ті, що були вирощені в умовах достатнього харчування, зволоження та необхідного температурного режиму. Не останню роль у цьому процесі грає обробка насіння рослин перед посадкою, яка виконує захисну та поживну роль у проростанні. Велике значення має якість проведення обробки та безпосередньо діючі речовини.

Обробка насіння - потужний фундамент майбутнього врожаю, адже активна фаза життя рослин починається саме з моменту проростання. Першим етапом у технології вирощування культури є підвищення життєздатності та схожості насіння.

Для активізації генетичного потенціалу зародків доцільно додавати не тільки ЗЗР, а й біологічно активні речовини, що регулюють подальший розвиток рослини.

Наприклад, обробка насіння рослин мікроелементами є ефективним і економним способом їх використання в сільському господарстві. Вона підвищує енергію проростання, польову схожість, стійкість до хвороб та несприятливих кліматичних факторів. Такі обробки варто робити на основі комплексного аналізу ґрунту, який покаже яких мікроелементів не вистачає з останнього обороту.

Препарати з мікродобривами дають можливість ефективно використовувати поживні речовини, стимулюючи розвиток кореневої системи для поглинання поживних речовин з ґрунту. Особливо на початкових фазах розвитку, рослини мають підвищену чутливість до нестачі калію, фосфору та мікроелементів. Компенсувати нестачу додатковим внесенням добрив у наступні фази вегетації рослини неможливо, оскільки більшість мінеральних солей можуть бути зв’язані ґрунтово-утримуючим комплексом чи змиті у нижні горизонти інтенсивним поливом.

Ще одним важливим фактором, що впливає на проростання насіння, є волога та відповідний температурний режим. В польових умовах впливати на тепловий режим досить складно, тому слід звернути увагу на прискорення надходження води до насіння. Здатність засвоювати вологу підвищується при попередній обробці насіння мікроелементами. Також встановлено, що це сприяє активації ферментів у насінні. Інтенсивне поглинання вологи та активація ферментів у обробленому насінні, в свою чергу, підвищують енергію проростання та схожість, сприяють формуванню здорових рослин з потужним імунітетом. Крім ЗЗР та мікродобрив, насіння має бути оброблено стимуляторами росту.

Прикладом якісного органічного препарату є Хлорела СТАРТ. Вона застосовується як добриво для рослин, а також як засіб для поліпшення основних характеристик ґрунту, знищення патогенних мікроорганізмів, вірусної і грибкової інфекції. Удобрення ґрунту суспензією хлорели збільшує кількість гумусових компонентів в ґрунті на 50%, що скорочує період зростання приблизно на 10 днів і підвищує врожайність в 2-2,5 рази. В промислових масштабах засіб застосовується до останнього збору врожаю. Фермери використовують Хлорелу СТАРТ для швидкого отримання здорової розсади.

При вегетаційному поливі рослини стають більш стійкі до несприятливих умов (посушливість, заморозки, рясні опади і т.д.).

Мікроводорості надають досить вагомий вплив на зростання і розвиток вищих рослин. Виділяючи фізіологічно активні речовини, вони прискорюють ріст проростків, особливо їх коренів. Хлорела СТАРТ – це органічне, екологічно-безпечне добриво та інноваційний біостимулятор для передпосівної обробки насіння та розсади. Основна діюча речовина препарату – це живі клітини планктонної мікроводорості хлорели від 20 до 22 млн/мл. Застосування Хлорели СТАРТ на рослинах сприяє підвищенню імунітету і стимулює ріст рослин, що сприятливо впливає на врожайність і запобігає зараженню рослин хворобами. Препарат Хлорела СТАРТ підвищує енергію проростання насіння і прискорює появу сходів, процеси росту і розвитку рослин. Захищає кореневу систему рослини протягом усього періоду вегетації та підвищує врожайність до 15%.

Чи потрібно робити обробку свого насіння - звичайно, кожен аграрій вирішить самостійно. Однак якщо без цього не обійтися, слід віддавати перевагу органічним та біологічним технологіям, що захистять рослину та будуть безпечними для людини та довкілля.