[widgetkit id=497]

Спеціально для української делегації віце-президент м. Островец-Свєнтокжиський Пьйотр Дасіос, презентував доповідь «Сільське господарство в контексті розвитку села». Він розповів, що за 15 років від Євросоюзу на розвиток сільського господарства Польщі було надано 45 млн. євро. За цей час було проведено ряд ефективних реформ, які мали позитивний вплив на вирощування монокультур та на навколишнє середовище. 

Особлива увага української делегації була спрямована на методи співпраці органів влади з фермерами, пасічниками та церквою. Ми побачили і почули реальні результати об’єднання виробників та влади, у яких спільні цілі та ідеї, що створюють умови для отримання прибутків та призводять до розвитку держави в цілому.

Делегати взяли участь у конференції з проблем технології бджільництва та апітерапії, отримали докладну інформацію про захист бджіл від отруєнь та лікування продуктами бджільництва. Робота українських пасічників та апітерапевтів отримала високу оцінку від міжнародних фахівців конференції.

З почестями українську делегацію зустрічали на урочистій службі Божій у костелі для польських та зарубіжних пасічників, після якої була урочиста хода делегацій зі штандартами та хоругвами до святкового ярмарку. Там відбулися урочистості разом з органами влади, нагородження делегатів, селян та пасічників відзнаками польської держави та Спілки Пасічників Польщі.

На ярмарку можна було придбати товари та обладнання для пасічників, продукцію бджільництва, препарати для захисту бджіл. Польська сторона високо оцінила рівень знань українських бджолярів, їх внесок у розвиток апітерапії.

Представники Спілки Пасічників Польщі запросили українську делегацію прийняти участь у Загальнопольському Дні Пасічника, який відбудеться 20-22 вересня 2019 у м. Бєльсько-Бяла, тому бажаючі бджолярі можуть представити Україну на святі, взяти участь у ярмарку та представити свою продукцію. Одне з основних питань зустрічі – обговорення подальшої співпраці України та Польщі у контексті зустрічі польської делегації в Україні на Хортиці.