Руслан Панченко вчиться на 5-му курсі на факультеті менеджменту Миколаївського Національного Аграрного університету. 21-річний Руслан займається вирощуванням винограду з 16 років. На присадибній ділянці батьки посадили виноград, поступово вирощування захопило хлопця.

«Спочатку виноградом займався батько. Він висадив для себе кілька кущів. Але доглядати часу не було. Я тоді навчався в 10-му класі і вирішив продовжити справу» - згадує молодий спеціаліст.

Що спочатку почалося як хобі, після отримання першого врожаю, підштовхнуло молоду людину серйозно зайнятися садівництвом.

«Урожай в 2015 році вийшов невеликим, але наїстися вистачило всім родичам та знайомим. Відчуття того, що ти виростив його своїми руками, просто приголомшливе. Батько, звичайно, критикував, так як я неправильно виноград підв'язував, не так поливав ...»

Після прийшло усвідомлення, що необхідні додаткові знання з вирощування якісної продукції. Гарною допомогою в цьому став Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва. Руслан зміг регулярно протягом року відвідувати заходи, організовані Проектом, обмінюватися досвідом з іншими учасниками Проекту. Молодому аграрію необхідно було знаходити якісну систематизовану інформацію про вирощування винограду, селекцію та виведення нових сортів. Все це він зміг отримати в ході тісної співпраці з UHBDP.

«Я просто почав їздити по тренінгам, в інші області, в Одесу. Обмінювався досвідом, дізнавався багато нового. У цьому Проекті люди дуже відкриті - завжди йдуть назустріч. Вся селекція - це приватні напрацювання, ось від приватників все і дізнавався».

У 2016 році вперше зі своєю продукцією Руслан відвідав виставку «Золоте гроно», зміг добре себе показати, виграв невеликий приз за свій виноград. У 2017 році поїздку допоміг організувати Проект. Урожай перевищив очікування самого хлопця, було зібрано багато сортів продукції і для поїздки на конференцію знадобився окремий автобус. Три грона гібридного винограду, який привіз Руслан на конференцію, побили всі рекорди. Найбільша гроно - 6 кг 770 г, друга - 5 кг 660 г і третя - 5 кг 210 г.

«Це поки не окремий сорт, а саме гібридна форма. До сорту "Ріпаріа x Рупестріс 101-14" Прищепа "Славуту". Вийшло таке диво природи» - говорить Руслан.

Спочатку на кущі зав'язалося 20 грон. Хлопець залишив всього три, решту зрізав, інакше не отримав би рекордний результат. Його рекорд зафіксували в Національному реєстрі рекордів. На конкурсі "Диво-виноград" він отримав почесний кубок.

«Кожен в домашніх умовах може виростити такий самий виноград. Коли садите, необхідно в землю додавати мінеральні добрива, суперфосфат, згнилі листя, траву, гній. У період вегетації обприскувати виноград Біоглобін» - радить Руслан.

Необхідний ринок збуту продукції Руслан також знаходить через учасників Проекту. Після публікацій в журналі значно збільшилася клієнтська база аграрія. З'явилися продажі саджанців через інтернет. У порівнянні з минулими роками, 2017 рік став значно успішнішим для Руслана в плані продажів своєї продукції.

«Раніше сам на ринку торгував, але зараз часу немає, тому віддаємо оптом. Після публікації про мене статті в журналах я помітив, що дзвінків з пропозиціями про співпрацю стало більше. Це стало звичайно гарною рекламою для мене, своєрідним поштовхом. Проект звичайно допоміг, щоб інформація про мене та мій виноград широко поширилася по інтернету. Якщо в минулі роки у мене залишалася продукція на весну, то в цьому році у вересні вже все було розкуплено та замовлено».

Паралельно Руслан веде на Ютубі канал, де вчить вирощувати виноград. Почав писати публікації в агро журналах.

«На даний момент на моїй дільниці 140 сортів винограду. Це в основному вітчизняні сорти, але є і Ізраїль, Каліфорнія. Жодного разу не пошкодував, що зайнявся цією справою. Величезне спасибі за це і Проекту!».

У планах Руслана значно розширювати своє господарство до 1 гектара та продовжувати займатися селекцією.