Озима цибуля — це холодостійка рослина, яка досить легко переносить низьку температуру. Якщо на дворі мороз до -15 градусів і немає снігового покриву, не варто боятися, що врожаю цибулі в цьому році не буде. Зі сніговим покривом вона витримує до -23 градусів. Посадку цього виду цибулі потрібно робити в жовтні, максимум листопаді, а збір самого врожаю на два місяці раніше, ніж при посадці інших сортів цибулі навесні. У цьому полягає привабливість даної культури.

Розмовляючи про озиму цибулю, варто зазначити, що вона є рослиною короткого дня. Така цибуля росте на різних типах ґрунтів. Головною відмінністю озимої цибулі є її великі розміри і висока врожайність, яка може досягати до 300-350 кілограмів з однієї сотки.

Умови вирощування озимої цибулі

При вирощуванні озимої цибулі не потрібно винаходити ніяких додаткових хитрощів. Виконують ті ж самі роботи, що і при вирощуванні ріпчастої цибулі. Головне, грядку перед посадкою заправити перепрілим гноєм, а для отримання гарного врожаю, потрібно не вирощувати три-чотири роки інші цибулеві сорти.

Небажано вирощувати озиму цибулю на грядках, де раніше росли боби, соя, картопля, селера і петрушка. А кращими попередниками для посадки озимої цибулі є будь-які сорти: капусти, помідорів, буряків, огірків, а також моркви і салатів.

Потрібно звернути увагу, що в процесі посадки рослини є одна невелика відмінність. Вона полягає в тому, що для вирощування озимої цибулі у великій кількості будуть потрібні азотні добрива. Цибуля у холодному ґрунті буде відчувати голод, тому на одну сотку потрібно додати близько трьох кілограмів.

Всю вагу потрібно розділити на три рівні частини: першу використовувати необхідно перед посадкою, а дві інші навесні, причому в два прийоми (перша вноситься під час вегетації, друга — через два, або три тижні).

Якщо використовувати інші добрива, то вони будуть потрібні у значно менших кількостях і пропорціях. Наприклад, суперфосфат потрібно вносити за один тиждень до висадки і достатній всього буде один кілограм на сотку. Також можна використовувати хлористий калій перед посадкою, або вже під час розпушування, в кількості 2-2,5 кілограми.

Щоб краще перенести зиму на допомогу прийдуть підвищені дози фосфору. Такі поради допоможуть визначитися з вибором добрива для кращого ефекту.

З приходом весни доведеться робити часті поливи, займатися знищенням бур’янів і розпушуванням міжрядь. Величезна роль належить саме розпушуванні. Завдяки даній дії прискорюється розвиток і зростання посівів.

Джерело: agronomist.in.ua