Саме нішевий сегмент дає можливість заробляти. Тому тема ексклюзиву, який з'явився на овочевому ринку та продовжує посилювати свої позиції, привернула увагу учасників конференції “Нові рішення для тепличного бізнесу в 2020 році”, що відбулася 15 грудня в центрі вирощування в закритому ґрунті – у місті Кам'янка-Дніпровська.

– Культура споживання овочевої продукції в нашій країні дуже сильно змінилася. Наприклад, років 10 назад рожевий і жовтий томати вирощували в невеликих обсягах виключно для власного споживання. А на ринку продавали тільки червоний томат. Зараз все змінилося: червоний, рожевий, жовтий, чорний томати стали витісняти з ринку червоні гібриди. Те ж саме відбувається в світі з черрі-томатами, – розповідає Артем Оголь, менеджер компанії “Сакура Юкрейн”.

[widgetkit id=525]

– Зараз стрімко розширюється культура споживання страв з використанням маленьких томатів черрі. В ресторанах звичайний великий томат вже не користується попитом, адже доставляє купу незручностей кухарям: його потрібно різати, з нього витікає сік та псує зовнішній вид страви. Натомість HoReCa замовляє томати черрі – вони маленькі, зручні, пружні та соковиті. А ще смачні та більш солодкі. Окрім цього, черрі можна зберігати набагато довше, ніж звичайний томат. У зв'язку з цим на ринку насіння почала розширюватися сама лінійка томатів, з'явилися більш дрібні, сливоподібні, грушоподібні, томати різних кольорів, смаків, форм, що вже присутні й у нас на прилавках.

[widgetkit id=526]

- А культура споживання в європейських країнах змінюється навіть ще швидше, – акцентує увагу тепличників спікер. - В інших країнах з'явилися подарункові коробки з черрі-томатами на кшталт наших коробок з цукерками. Це певний вид черрі томатів, які коштують дуже дорого та відрізняються яскравими смаковими якостями. Це певний сегмент преміум-томата, вирощувати який може дозволити собі не кожний. Лише уявіть собі, одна насінина таких гібридів обходиться фермеру в 100 грн! Незважаючи на таку високу цінову політику, ці гібриди вирощують, і це таки набирає популярність.

Інший цікавий приклад, який варто взяти до уваги – це свіжі салати, що продаються вже в готовому вигляді. У наборі є невеликий пакетик з оливковою олією, якою ви поливаєте салат, перемішуєте та миттєво отримуєте готову корисну страву, а також заощаджуєте власний час на приготування.

- Брак часу та бажання харчуватися здоровими та якісними продуктами задають нові орієнтири: овочі-снеки – ще один новий тренд в агро. Це міні-овочі, які використовуються в маленьких зручних упаковках для швидкого споживання, – розповідає Едуард Мальченко, менеджер селекційно-насіннєвої компанії “Рійк Цван” (Rijk Zwaan). - Для снеків використовують культури дуже маленьких розмірів, так звані “бебі-овочі”, що мають високі смакові та якісні показники: моркву, томат, огірки, перець.

Мініатюрні культури для преміального сегменту та концепції інноваційного пакування ідеально відповідають бажанням та потребам споживачів щодо смаку, їх зручності та користі для здоров’я. Овочі, придатні для приготування снеків, стають частиною обсягу глобального споживання овочевої продукції, що постійно зростає. Що й не дивно, адже це смачно, зручно та ще й надзвичайно корисно.

Організатор Конференції “Нові рішення для тепличного бізнесу в 2020 році” – Інформаційно-консультаційний центр “Агро-Таврія” за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).