Голомашевич Ольга - депутат Виноградівської сільської громади з 20-річним досвідом роботи директора в Привітнянському сільському будинку культури. Але особистий інтерес та недостатня оплата праці на займаній посаді створили всі умови задля випробування себе у сільському господарстві.

Голомашевич Ольга в офісі партнерської організації «Земля Таврії» отримує виграш – насіння редису.

На сьогоднішній день Ольга Миколаївна разом з сестрою та найманими працівниками займаються вирощуванням цвітної і пекінської капусти, перцю та баклажанів.

У власності фермерки знаходиться 2,6 гектарів землі, а інші 6 гектарів - в оренді. Ці досить невеликі території дозволяють мати постійних клієнтів та розвивати улюблену справу.

«В основному ми саджаємо капусту під плівку та під агроволокно, а найскладніше - купити якісне насіння», - розповідає жінка.

«Гарною підмогою в розвитку нашого бізнесу став Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва. Завдяки Проекту ми мали можливість відвідати семінари та отримати корисні консультації досвідчених агрономів».

«Приїжджав американський агроном, розповів нам дуже цікаву інформацію про боротьбу з кліщами, про компоненти інсектициду. Ми перейшли на цей біопрепарат - Актофіт малотоксичний. Завдяки цьому проблема зі шкідниками була вирішена».

Цвітна капуста – основний товар фермерського господарства. Її висаджують двічі на рік особливим конвеєрним способом під укриття, а потім вже у відкритий ґрунт, де вона знаходиться до початку липня, поки не буде вся реалізована. Далі настає час для перцю та баклажанів, і вже у вересні починають готувати розсаду до нового сезону.

«Зараз завдяки Проекту ми маємо в своїй команді агронома, який супроводжує нашу діяльність. Тепер ми розуміємо скільки купувати, не беремо зайвого і у нас є доступ до лабораторії, нам підказують, скільки, чого, коли купувати, чим обробляти. Все це дуже доречно та значно економить наш час та гроші», - ділиться Ольга Миколаївна.

Ведення фермерського господарства досить витратна діяльність, тому Ольга намагається виконувати багато роботи самостійно. Кожен день необхідно купувати насіння, паливо для трактора, дрова, хімію, сплачувати працівникам заробітну плату та інше. Минулі три роки робота фермерів доходу не приносила, лише в 2017 році були досягнуті позитивні результати. На жаль, через нестабільну ситуацію в країні, використання кредитів є дуже ризиковим явищем. Тож Ольга намагається використовувати власні кошти та за допомогою фахівців Проекту UHBDP розвивати свій бізнес.

Надалі Ольга планує вирощувати капусту в теплицях, де можна захистити ґрунт від погодних умов та інших негараздів. Фермерка розуміє, що саме рання продукція – запорука стабільно високої ціни.

Зараз лідерка Ольга Миколаївна, за підтримки спеціалістів Проекту, намагається об’єднувати навколо себе інших фермерів, щоб формувати великі товарні партії овочів та вигідно їх продавати. Здебільшого їх продукцію експортують до Білорусії. Не дивлячись на те, що господарство не є офіційно зареєстрованим, воно успішно розвивається і має гарні результати завдяки наполегливій праці. Також Ольга постійно слідкує за новинами на сайті Проекту, та з радістю бере участь у різних акціях від партнерів Проекту.

«В останню хвилину зареєструвалася в розіграші, ще й під номером 13, і .. мені подзвонили. Я дуже рада, що виграла такий приз! Ніколи не вигравала ніяких подарунків, а тут така несподіванка! Обов’язково висаджу редис на своїй ділянці. А ще залучу до Проекту всіх знайомих. Якщо раніше вони відносилися до цього скептично, то зараз побачили реальний результат. Сподіваюсь, ще більше сільгоспвиробників виявлять бажання скористатися послугами Проекту UHBDP.

Кожний шанс, який надає нам доля, має бути використаний. Яскравим прикладом цьому є наша історія.»