У 2010 році Олексій Згірін, керівник ФГ «Буджак» поїхав до одного з кращих розплідників України - Артемівський, щоб взяти підщепи і ввести їх в культуру in vitro. Будь-які саджанці для мікроклонального розмноження не підійдуть: лабораторія працює тільки з чистосортним матеріалом. Аграрії розуміють, що не розумно витратити 2 роки роботи, понести витрати і з'ясувати, що матеріал не відповідає сорту. У розпліднику ідею Олексія зустріли без ентузіазму, розповіли, що подібну лабораторію відкривали і закрили, тому що не вийшло, не вистачало фахівців.

Підприємство Олексія спочатку планувало займатися виключно мікроклональним розмноженням рослин, але з часом стало зрозуміло, що сільгоспвиробники хочуть отримати повноцінні саджанці та посадковий матеріал, які не потребують дорощування.

Покупцеві потрібен готовий продукт, а не рослини у пробірці. Саджанець треба посадити і відразу отримати урожай, - пояснює Олексій Згірін.

Тому керівник фермерського господарства взяв в оренду кілька десятків гектарів земель в селі Розкішне Білгород-Дністровського району Одеської області, в Буджацьких степах, більш того на цих землях він повністю відновив зрошення.

Зараз основна діяльність лабораторії пов'язана з отриманням безвірусної картоплі і карликових підщеп плодових культур.

З перших днів лабораторія працює з саджанцями ягідних культур. Пізніше додалися підщепи плодових культур. Потім сім сортів картоплі, є і з кольоровою м'якоттю, які лабораторія активно не розмножує. Нові сорти з'являлися, їх водили в культуру, але виявлялося, що вони не особливо цікаві на ринку.

Довго мучилися, процес отримання насіннєвої картоплі, яку можна продати, досить довгий. Мікроклональне розмноження - важка праця, досвід накопичується роками. 99 відсотків дослідів виявляються невдалими, - стверджує Олексій Згірін.

У жовтні 2017 року Олексій Згірін в складі групи фермерів півдня України, клієнтів Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, побував в Ізраїлі.

Я щасливий, що побачив, як працюють фермери в Ізраїлі. Це приклад для нас. Засуха, умови дуже жорсткі, але сільське господарство розвивається всупереч цьому. Думав, побачу всюди найсучасніші теплиці. Але ізраїльтяни, щоб домогтися результату, не будують дороге суперсучасне виробництво, не вкладають капітали, якщо цього не вимагає технологічний процес. Якщо задумане можливо зробити в теплиці з плівки під арками, ніхто не буде будувати скляну теплицю з кондиціонерами, як у нас. Все дуже раціонально, - розповідає Олексій.

Сільське господарство - це бізнес і, порушуючи або не знаючи законів бізнесу, неможливо домогтися результату. Олексій давно намагався написати бізнес-план підприємства, але тільки зараз багато речей довів до розуму:

Зробив математичні розрахунки, нехай вони прості, але мені зрозумілі мої витрати, мої точки беззбитковості по культурам і інші важливі показники.

В Ізраїлі Олексій отримав відповіді на всі питання, що цікавлять.

У 2018 році у фермерського господарства багато роботи. Олексій має намір примножити відмінний результат роботи з підщеп кісточкових культур. Якщо в 2017 році лабораторія «зробила» 30000 одиниць підщепи, то в 2018-му готує 80 000 одиниць підщеп сливи і черешні.

Крім цього, в 2018 році підприємство планує почати масове виробництво повноцінних саджанців на карликових підщепах. Для цього завезені з Європи материнські рослини новітніх сортів. Паралельно буде розпочато виробництво саджанців із закритою кореневою системою.

На один-два гектари інтенсивного саду треба 3000 саджанців. Привезти їх з Італії - дороге задоволення, плюс розмитнення. У нас швидше, дешевше і менше клопоту. А головне - ми на місці і можемо виростити будь-який сорт.

Не тільки значна економія коштів залучає українських фермерів в «Буджак», а й гарантія отримати саджанець певного, потрібного сорту. Зі своїми клієнтами і партнерами Олексій Згірін знайомиться на заходах UHBDP, постійно їздить в інші області, спілкується з новими людьми і заводить бізнес-контакти.

Я хочу виходити зі своєю продукцією на великі обсяги, продавати все більше і більше. Свої саджанці я не зможу продавати людям, які мене не знають - це дуже витратний посадковий матеріал, мої клієнти повинні довіряти мені. Для цього я постійно в пошуку нових партнерів і клієнтів, в цьому дуже допомагають навчальні та ознайомчі поїздки Вашого Проекту.

Зараз в колекції лабораторії понад 50 культур, готових до розмноження. Багаторічний досвід роботи дав бажані результати. Плодами праці фермерського господарства з успіхом користуються сільгоспвиробники не тільки півдня України. Адже відомо, що врожайність будь-якої культури на 70 відсотків залежить від посадкового матеріалу. З хорошим посадковим матеріалом ризики зведені до мінімуму, і будувати бізнес під силу і початківцям агробізнесменам, і великим сільськогосподарським компаніям.