За підтримки проекту UHBDP для фермерів є можливість випробувати мембранний метод визначення потенціалу води у ґрунті (вологості ґрунту) з українськими тензіометрами AQUATEC – найефективнішими вологомірами ґрунту за українською ціною!

Неконтрольоване тривале зрошення спричинює вторинне засолення ґрунтів – головну екологічну проблему гідромеліорації, що виникає за надмірного/надлишкового зволоження і високого рівня ґрунтових вод. В той же час необґрунтоване зрошення агрокультур без постійного моніторингу за ґрунтовими вологозапасами призводить до нераціонального використання поливної води, добрив, енергії.

Павелківський Олександр та його компанія AQUATEC в 2012 році вперше для умов України розробили технологію виробництва тензіометрів – вологомірів ґрунту, які широко використовуються у всьому світі для планування зрошення. Перед Олександром постала задача вдосконалення технології виробництва тензіометрів і покращення точності вимірювання вологості ґрунту, що дасть змогу компанії проводити розробки у сфері онлайн-моніторингу.

Компанія AQUATEC виробляє механічні прилади і тензіометричні станції онлайн- моніторингу. З тензіометром фермер розуміє рух і доступність вологи для рослин, вчиться керувати рівнем стресу культури влітку у відкритому полі, а взимку – у теплицях.

На ринку України ще 5 років тому найбільше були представлені закордонні дороговартісні системи моніторингу, що визначають вологість ґрунту об’ємним методом. Показник об’ємного вмісту вологи у ґрунті не є прямим енергетичним показником, такі системи потребують додаткового калібрування.

Інноваційність розроблення української онлайн-тензіометричної системи із електронними тензіометрами полягає у тому, що українські фермери зможуть з офісу керувати системами зрошення на основі оперативної, точної і достовірної інформації про наявність і доступність продуктивної вологи для агрокультур. Такий підхід використовується і у великому бізнесі. Іригаторам, які керують мільйонами зрошуваних гектарів у світі, завжди відомо коли і скільки води треба вилити на кожне поле.

Через брак фінансування Олександр та його компанія не мали змогу розвиватись. Не вистачало власних коштів на розширення потужностей виробництва та найму персоналу, потрібно було шукати нові шляхи розвитку.

Тож Павелківський Олександр потребував підтримки з боку проекту UHBDP щодо впровадження новітніх технологій у виробництві приладів та допомоги у розповсюдженні інформації про тензіометр серед цільової аудиторії.

“Основна складність для нас було в тому, що нам потрібно було самостійно йти шляхом спроб та помилок. Втрачаючи час та гроші, ми не могли вийти на високий рівень продажів нашої продукції, коштів завжди не вистачало. Тож ми не мали змогу розвиватись далі, нам потрібні були інвестиції.”

Дізнавшись на одному із заходів про проект UHBDP, Олександр одразу схопився за можливість стати партнером канадського проекту. Він розумів, що його тензіометри були інноваційними, якраз такими, що були потрібні аграріям півдня України та клієнтам проекту UHBDP. Олександр почав приймати активну участь у діяльності проекту, відвідував різноманітні заходи, не пропускав жодної можливості навчання або отримання цікавої інформації від спеціалістів проекту UHBDP.

Так він дізнався про грантову підтримку від проекту UHBDP, яка була направлена саме на допомогу новаторам, які впроваджували технології дружні до навколишнього середовища.
Написавши заявку та отримавши грант від проекту UHBDP, Олександр та його команда розпочали удосконалювати технологію виробництва вітчизняних тензіометрів (вологомірів ґрунту) завдяки впровадженню власної лінії доробки основних комплектуючих та підвищувати точність вимірювання вологості ґрунту тензіометрами за допомогою еталонних приладів. Завдяки впровадженню лінії виготовлення комплектуючих, основними складниками якої стали токарно-фрезерний станок, муфельна піч, забезпечило більшу кількість фермерів України якісним обладнанням моніторингу вологості ґрунту для формування оптимального режиму зрошення і удобрення агрокультур, що виключає надмірне зволоження земель.

Раніше компанія AQUATEC користувалась послугами сторонніх токарних майстерень з розроблення і придбання основних комплектуючих тензіометрів, послугами майстрів кераміки з приготування і випікання керамічних деталей тензіометрів. Тепер, завдяки удосконаленню технології виробництва – облаштуванню і запуску власної лінії виготовлення і доробки комплектуючих, були збільшені обсяги виробництва, зменшені сукупні витрати виробництва, зменшена собівартість тензіометрів, підвищена продуктивність праці, що у свою чергу дозволила Олександру виробляти більшу кількість приладів. Якщо раніше грантоотримувач повинен був орендувати обладнання, тепер він зміг виробляти продукцію без перерви.

Тензіометри застосовують на різних типах ґрунту і агрокультурах. Вони прості, зручні й точні у використанні. Для фермерів, що їх застосовують, це означає швидке повернення інвестицій на обладнання. Завдяки підтримці проекту UHBDP, про цей пристрій дізнались багато фермерів з усіх регіонів України. Продаж пристрою був налагоджений через сервіс проекту UHBDP “е-ваучер”, який передбачав придбання фермерами товару зі значною знижкою. Надавши можливість фермерам отримати якісний товар за меншу ціну, проект UHBDP стимулював зацікавленість аграріїв до тензіометру та допоміг Олександру вивести компанію AQUATEC в лідируючи позицію на ринку агроінпутів України.

Олександр став постійним учасником конференцій, що організовувались за підтримки Канадського проекту. Участь у виставках для нього та його команди була безкоштовною, тож він не втрачав нагоди презентувати свій товар якомога більшій кількості фермерів, які відвідували заходи проекту UHBDP. Таким чином проект став своєрідною площадкою, на якій Олександр та його команда змогли знаходити нових клієнтів та використовувати позитивний досвід користування приладом попередніми покупцями.

Ось один з відгуків від вдячних клієнтів компанії AQUATEC:

Перший рік поливали без вологомірів, а коли в кінці вегетації проаналізували поливний сезон, то зрозуміли, що нераціонально і непродуктивно використовували поливну воду. Деякі ділянки пересушували, натомість інші –– перезволожували, мали перевитрати електроенергії. Постало питання щодо придбання вологомірів. Другий рік поливаємо за показаннями тензіометрів. До речі, раджу на початку роботи з приладами вести журнал поливів, в який записувати контрольні показники тензіометрів на початку поливу і час, коли вологість досягла польової. Це дає змогу зорієнтуватися, скільки потрібно поливної води.

Інноваційні конкурентоспроможні тензіометричні системи, створені в тому числі й за підтримки проекту UHBDP, надали можливість компанії AQUATEC проникнути на нові ринки і міцно закріпитися на існуючих, що позитивно впливатиме на бізнес-середовище. Олександр та його команда спромоглись знизити ціни на вимірювальне обладнання (тензіометри) на 15% (на100 грн/шт), підвищили продуктивність виробництва в 3 рази (700-1000 шт./рік)., підвищили точність приладу, покращили якість зрошення та умови дозрівання. Для фермерів створили умови економії ресурсів (поливної води, добрив, електроенергії) біля 30 % і більше з використанням тензіометрів. Клієнтська база Олександра та його команди за підтримки проекту UHBDP та масивній рекламній компанії, що він зміг впровадити, зросла у 2 рази (близько 300 нових господарств за рік).

“Якщо казати про роль проекту UHBDP, то в житті нашої компанії Проект зайняв домінуючу роль. Тільки за 2020 рік за підтримки Проекту завдяки системі “е-ваучер” ми змогли збільшити аудиторію покупців на 50%. Завдяки рекомендаціям, які ми отримуємо з боку Проекту, ми можемо не витрачати великі кошти на рекламу. Клієнти UHBDP так само потребують наш товар, як і ми маємо потребу в нових клієнтах. Така співпраця дозволяє нам з легкістю розширюватись та зростати.”

1 лютого 2020 року у м. Енергодар Запорізької області відбулась виставка-конференція "Сучасне тепличне господарство 2020". Організаторами конференції були "Інфоіндустрія" у партнерстві з проектом UHBDP, за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Компанія AQUATEC, як партнер проекту UHBDP, презентувала гостям конференції нову розробку – автономну тензіометричну станцію онлайн -моніторингу вологості ґрунту на базі власного реєстратора-контролера BIONICA.

Впродовж трьох років своєї діяльності компанія AQUATEC була і є лідером на українському ринку виробництва і продажів високоякісних тензіометрів AQUATEC – вологомірів ґрунту, як механічних, так і електронних.

“Донедавна ми використовували в онлайн-тензіостанціях універсальні реєстратори-контролери компанії-партнера "Ай Ті–Лінкс Сервіс". І вже сьогодні з гордістю запроваджуємо "Біоніку".”

Автономна тензіометрична станція на базі контролера BIONICA – це другий етап роботи проекту AQUATEC на шляху до розроблення повноцінної інтегрованої системи автономного управління зрошенням агрокультур, що базується на оперативній, точній і достовірній інформації про наявність і доступність продуктивної вологи на поливних ділянках.

Напрям BIONICA від AQUATEC – результат співпраці і взаємодії кращих українських науковців, дослідників і аграріїв.

“Все більше приходимо до висновку, що онлайн торгівля має величезний потенціал, який ми можемо використовувати.тНа сьогодні прийшли до висновку щодо необхідності впровадження системи CRM в роботі з клієнтами і замовленнями. Впровадження онлайн-моніторингу в сільському господарстві є досить актуальним для нашої країни. Це є перспективним напрямком і нас дуже тішить, що ми маємо в цьому підтримку такого надійного партнера, як проект UHBDP”