60 бджолярів Мелітопольського району в Запорізькій області об’єднались та працюють разом. Вдосконалюють систему утримання бджіл, виготовляють сучасні вулики, оптимізують процес відкачки меду, а головне - разом займаються продажами. Все це стало можливим завдяки об’єднанню зусиль проекту UHBDP та громадській організації “Сучасна Пасіка” м. Мелітополь, головуючий якої є Олександр Курмачов, бджоляр з майже 10 річним стажем.

Раніше в Запорізькій області діяли 2 осередка об’єднання бджолярів, але саме “Сучасна Пасіка” була більш інноваційною організацією, яка пропагувала використання нових, більш сучасних технологій у бджільництві.

Через те, що бджолярі у більшості консервативні люди старшого середнього віку, залучити нових членів до себе в організацію Олександру та іншим головуючим було непросто. Потрібно було частіше проводити ознайомчі заходи, запрошувати на них відомих бджолярів, яким довіряють пасічники з усієї України. Це все потребувало додаткових коштів, яких не вистачало - членські взноси ледь покривали оренду приміщення, в якому розташовувалась організація. Про розширення своєї технологічної бази та залучення нових членів, поїздок на конференції не могло йти й мови. Тому Олександр звернув увагу на Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, який розпочав свою діяльність на півдні України.

“Ми пропонували вводити нові технології виробництва, пропонували поїхати на виставку, подивитись. Але не мали в цьому успіху - бджолярі важкі на підйом люди, вони спочатку повинні переконатись у доцільності й тільки потім перейдуть на щось нове. Тому нам була потрібна підтримка перевірених партнерів, яким довіряють.”

Олександр та його однодумці почали активно відвідувати заходи проекту UHBDP. Спеціалісти партнерської організації “Агротаврія”, що імплементувала діяльність Проекту в Запорізькій області, запропонували Олександру Курмачову стати консультантом для інших бджолярів-клієнтів проекту UHBDP, які так само прагнули застосовувати у себе на пасіці сучасні технології.

Завдяки підтримці, Олександр зміг домовитись про розташування організації “Сучасна Пасіка” на території відомого в Мелітополі аграрного університету, що значно полегшило процес зборів членів осередку та додало організації більшої довіри з боку бджолярів.

Олександр став одним з організаторів щорічної конференції у Мелітополі "Сучасне бджільництво", де зустрічаються усі охочі бджолярі, аби обговорити найактуальніші питання в бджільництві.

Кожен відвідувач конференції отримує безцінний досвід, дізнається, як заробляти якомога більше, займаючись улюбленою справою, може поспілкуватися з однодумцями.

Кожного року захід об'єднує не тільки бджолярів, але й поціновувачів меду, які можуть знайомитись з бджолярами та купувати різні смаколики.

На конференції Олександр та запрошені спікери розглядають перспективи напрямку просування експорту українського меду, ситуації, які складаються на ринку меду у світі, проблеми, шляхи вирішення та перспективи на майбутній сезон. А також обговорюють новітні технології: переваги та недоліки штучного запліднення бджолиних маток, селекцію в бджільництві, застосування біопрепаратів в бджільництві та юридичну підтримку бджолярів, шляхи запобігання потрави бджіл.

На конференціях за підтримки проекту UHBDP завжди представлено обладнання провідних компаній. Також бджолярі мають змогу ознайомитись з товарами, які можуть придбати зі знижкою за системою електронних ваучерів https://ev.uhbdp.org/.

Все це дозволило Олександру Курмачеву створити гарну репутацію організації “Сучасна Пасіка” та менш ніж за 1 рік залучити 70 нових членів. Імідж організації, створений за допомогою Канадського проекту сприяє розвитку бізнесу як самого Олександра так і його однодумців.

“Раніше ми працювали поодинці, так би мовити, і це було дуже складно, а коли ми стали членами клубу “Сучасна пасіка”, об'єдналися, бізнес в кожного пішов вгору. Нас 60 чоловік, проводяться систематично семінари, заняття, майстер-класи показують, виступають передові бджолярі України. Це дало можливість подивитися на професію пасічника іншими очима. Звичайно, коли порівняти лежаки з багатокорпусними вуликами - є величезна різниця. Ми зараз зіткнулися з тим, що багато хто переглянув свої пасіки, замінив вулика, став більш прогресивнішим. На заняттях розповідають нові передові технології, дивимося ці ролики, застосовуємо у себе на пасіках. Ось ці технології й дають можливість заробляти. Якби ми десь були поодинці, напевно, цього зробити було майже неможливо.”

Проведення конференцій зі співфінансуванням від проекту UHBDP дозволяє Олександру зекономити кошти організації та витритити їх більш цілеспрямовано - на виготовлення рекламних банерів для участі у виставках та поліграфічної продукції з корисною інформацією. Інформація щодо використання сучасних технологій стала висвітлюватись більш професійно, за допомогою сучасного обладнання для конференцій, великих банерів, методичних матеріалів, навчальних фільмів. Це сприяло тому, що бджолярі старшого віку, які раніше не мали змоги самостійно ознайомитись з інформацією щодо сучасного ведення справ на пасіці через Інтернет, змогли почути необхідне на конференціях та зустрічах, що організовував Олександр та проект UHBDP.

Бджолярі змогли зосередитись на технологіях та нарощуванні виробництва, щоб отримувати якісний мед у великій кількості й продовжувати розвивати власний бізнес.

“Ми почали використовувати на зустрічах інтерактивні засоби донесення інформації. Наприклад, проектор, який надавав проект UHBDP. Я помітив, що навіть найстарші члени нашої організації стали більш зацікавленими під час таких зустрічей. Вони стали більше розуміти, нам стало набагато простіше спілкуватись один з одним.”

Без механізації робіт на пасіці працювати складно і не кожен може собі дозволити купити дороге обладнання. У групі "Сучасна Пасіка" невеликі виробники можуть скористатися устаткуванням більших виробників, наприклад, викачати мед в медогонці тощо.

Розуміючи доцільність сприяння розвитку саме бізнес-складової, спеціалісти проекту UHBDP вирішили підтримати ідею Олександра Курмачова у створенні брендованих наліпок з назвою організації. Разом із дизайнером створили декілька макетів наліпок для різного виду пакування - від великих коробок до маленьких баночок. Таким чином кожен член “Сучасної Пасіки” міг безкоштовно отримати необхідний йому набір наліпок й використовувати їх під час продажу продукції. Наліпка передбачає, що кожен може вписати своє ім’я, реквізити та сорт меду. Ця ідентифікація сприяє створенню позитивного іміджу для кожного члена “Сучасної Пасіки” та дозволяє продавати мед за конкурентноспроможною ціною. А підтримка з боку міжнародного проекту є своєрідною “сертифікацією” для позначення якісного меду Мелітопольських бджолярів.

“Ми створили за допомогою проекту UHBDP спеціальні промо наліпки для продукції. Таким чином ми позначили - в нас якісний мед, він найкращий. Вже цього року в нас є замовлення від німецького підприємства - 60 баночок по 400 гр. Так ми потроху й завойовуємо ринок корпоративних замовлень.”

В планах Олександра та інших членів організації зробити так, щоб назва “Сучасна Пасіка” стала в Мелітополі та регіоні широковідомою. В наступному році Олександр сподівається зареєструвати товарний знак “Сучасна Пасіка”.

Усі бджолярі, що входять в організацію, виділяють особливу підтримку з боку Українського проекту бізнесрозвитку плодоовочівництва UHBDP, яка кожному допомагає розвиватись та ставати більш обізнаним в цій нелегкій справі.

“Один в полі не воїн. А разом, об'єднавшись, можливо майже все. Це довели партнерські стосунки нашої організації з проектом UHBDP. Користь такого об’єднання наочна, я можу тільки подякувати організаторам за підтримку та сприяння нашому розвитку. Сподіваюсь, у подальшому ми тільки зміцнимо свої позиції в регіоні та зробимо бджолярську справу більш привабливою для виробників.”

Історія

Промо