Олександр Бритвін давно займався вирощуванням кавунів в Херсонській області. Ціна на такий продукт в сезон порівняно невисока, дається в знаки висока конкуренція в регіоні, де розташоване господарство Олександра. Саме тому фермер вирішив знайти можливість вирощувати баштан новим способом, отримуючи екологічно чисту продукцію, яка б високо цінувалася на ринках різних міст і областей.

ФГ «Лиманське», яке заснував Олександр Бритвин в Голопристанському районі Херсонської області, вирощує органічні, тобто на 100% екологічні кавуни. Аграрій може похвалитися еко-полем, сертифікованим за всіма європейськими стандартами. За умовами, мінімум три роки тут не можна використовувати мінеральні добрива та будь-яку «хімію». Бахча у Олександра Бритвина зрошується, але й тут є свої особливості. Свого часу підприємець займався ставковими господарствами і зіткнувся з проблемою забруднення стічних вод, що утворюються під час розведення риби. Поглиблено вивчаючи це питання, бізнесмен прийшов до висновку, що ставкове господарство в Україні малоперспективне, на відміну від екологічного землеробства. Згодом Олександр Бритвин впровадив вторинне використання води для зрошення баштану з дотриманням всіх екологічних стандартів.

«Це свого роду виходить рибооборот, ми чередуємо рік розведення риби і баштану. Уже в перший рік побачили доцільність такого вирощування і продукт виходить набагато якісніше, тому що ніякої хімії і додаткових засобів захисту рослин вносити не потрібно – все поживне середовище залишається у воді, яка використовується для поливу баштану. Це ще і додаткова економія до того ж.»

Але тільки лише виростити якісний продукт виявилося замало. Такий кавун потрібно було ще і з вигодою продати. В результаті спілкування на одному із заходів проекту UHBDP у 2017 році, присвяченому органічному виробництву, Учасники заходу прийняли рішення об'єднати зусилля з просування і вирощування органічної кавуна.

Олександр Бритвин надав поле на своїй фермі площею 60га та забезпечив агротехнологічний супровід відповідно до стандартів ЄС у сфері органічного сільського господарства. Також, за підтримки фахівців Українського проекту бізнес розвитку плодоовочівництва, були обрані ботанічні сорти кавунів які б відповідали вимогам бренду "ЕКОРОД". Олександр об'єднав зусилля з компанією, яка допомогла налагодити якісний збут продукції під торговою маркою "Екород-натуральний город". Компанія взяла на себе реалізацію продукції і сертифікацію кавуна як органічного.

В результаті спільної роботи і грамотному супровіду фахівців проекту UHBDP, влітку 2018 року ф / г "Лиманське" було сертифіковано відповідно до вимог стандарту органічного виробництва.

«Нам в 2018 році вдалося реалізувати 300 тонн органічного кавуна. Реалізація здійснювалася через контракти в найбільших супермаркетах Києва і Дніпра. Також завдяки консультації фахівців проекту UHBDP, була відвантажена пробна партія в Литву та Німеччину по 19 тонн кожна.»

Така взаємодія дала свої позитивні плоди і учасники проекту розробили план роботи на наступний 2019 маркетинговий рік. З основних цілей учасників проекту - визначити сортотип кавуна, який буде впізнаваний на ринку, як Херсонський і таким чином створити свій територіальний бренд. Також Олександр з колегами планує вдосконалити агротехнологію для регулювання розмірів ягоди, запустити до серпня лінію з передпродажної підготовки, де буде передбачена чистка, калібрування і охолодження продукції. У цьому Олександру допомагає спілкування з фахівцями проекту UHBDP і постійна участь в заходах, які організовує Проект.

«У цьому році ми змогли розробити нову упаковку «грін-бокс» і замінили картон на ящики. Кавун в такій тарі зберігається набагато довше, добре переносить транспортування. Придбати таку тару ми змогли за допомогою сервісу Проекту UHBDP е-ваучер. Знижка дозволила нам купити відмінної якості ящики за прийнятною ціною. Ми продовжуємо брати участь в міжнародних виставках і заходах, які організовує Проект і все це допомагає нам більш активно працювати на експорт і розвиватися.»

Історія

Промо