7 пасічників з Миколаївської області об’єднались, щоб вигідно продавати мед. А виграли набагато більше. Ще донедавна сім’ї Адамовичів, Калініних, Вапляків, Луценко навіть не знали один одного. А у 2017 році вони познайомилися на заходах для бджолярів, які проводив Український проект бізнес – розвитку плодоовочівництва. Подружилися, стали разом вирішувати повсякденні задачі, а потім вирішили працювати в групі. На даний час вони формують великі партії меду для експорту й навіть працюють над розробкою власної торгової марки.

«У нас у пасічників однакові проблеми, це масова травля бджіл, вузький ринок збуту. Щоб продати вигідно мед потрібно формувати великі партії, тобто це від 20 тон і більше. Одному пасічнику зробити це складно. Тому ми щоб формувати великі партії на експорт.» - розповідає один з членів групи, Олег Калінін.

Олександр Адамович, лідер групи «Медова Фабрика», визнає переваги участі в Українському проекті бізнес розвитку плодоовочівництва.

«Маса знайомих людей, маса знайомств, маса інформації. Це все завдячуючи Канадському проекту. Він підтримує багатьох людей, вони під час заходів спілкуються й розвиваються. Я рахую, що він йде на користь Україні, українському населенню, які хочуть навчатися і завжди будуть прагнути отримати якомога більше знань.»

Кожен член групи спеціалізується на обраній діяльності: Віктор Вапляк – бджолиний доктор. Він займається розвитком бджолосімей. Олег Калінін – винахідник і раціоналізатор. Він спростив процеси відкачування та транспортування меду, таким чином зекономив час і гроші усіх учасників групи. Олександр Адамович – головний економіст, його справа – вигідно продати мед. Володимир Луценко підтримує виробничий процес.

«Ці наші члени, вони роблять і вулики, і рамки, і дивляться за вуликами, і роблять якусь механізацію медогонки, насоси. Всі приймаються по можливості. Працювати разом означає економія. Разом ми закуповуємо увесь матеріал будівельний для вуликів, рамок, цукор, медикаменти для бджіл, ну і інший матеріал, який нам потрібен. Купляючи разом мі цим економимо свої кошти, так як закуповуємо по оптовій ціні. У цьому році ми купили деревину на Західній Україні і ми робимо вулики, рамки і все що потрібно для нашого бджільництва. Робимо самі, тому що є руки, є хист і краще ніж ти сам ніхто не зробить.» - каже Володимир Луценко.

В групі бджолярам простіше працювати з сільгоспвиробниками, фермерами, агрономами.

Як пояснює Віктор Вапляк - «Найбільш велика проблема - це отруєння. Не всі агрономи можуть розумно користуватися отрутою. І в нас я не знаю таких структур, які можуть їм це розказати, можуть їх навчити. В шкідників виробляється імунітет до тієї отрути, вона стає малоефективна. А бджола дуже сильно хворіє, тому що суміш отрути особливо токсична для бджіл. Да, ми співпрацюємо, постійно спілкуємось, телефонуємо один одному, фермери попереджають, серед них є дуже багато розумних людей. Якщо вони робили раніше помилки, тому що вони не знали, як само робити правильно. Ми їм розповідаємо про свої проблеми, вони розповідають нам про свої і знаходимо якийсь компроміс.»

Стають у нагоді бджолярам й заходи, що підтримує Український проект бізнес розвитку плодоовочівництва. Так підтримку групі «Медова Фабрика» надали під час відвідування міжнародної виставки, присвяченої бджільництву. Отриманні на міжнародному заході знання, Олег Калінін зміг застосувати під час наступного медового сезону. Об’єднання зусиль з іншими бджолярами в регіоні сталося саме завдяки тому, що потрібно було шукати нові, більш дохідні ринки збуту.

«У 2017 році я відвідав міжнародний конгрес по бджільництву «Апімондия 2017» і подивився на світовий рівень бджільництва. Я зрозумів, що наше бджільництво знаходиться на професійному рівні. В нас є бажання, знання, можливості, але питання в одному – в об’єднанні. Потрібно об‘єднуватися, щоб формувати більш великі партії та якісніші продукти.»

Миколаївські бджолярі написали програму «Розумний вулик», яка дозволяє контролювати стан бджолосімей на великій відстані від вуликів. Розробкою цієї програми займався саме Олег Калінін.

«Ми з друзями вирішили створити систему «Розумний вулик», щоб контролювати більш чітко бджолині родини, бачити їхній стан в режимі онлайн. У вулику стоять декілька датчиків, які контролюють вологість, вагу, температуру всередині вулика, також ззовні, сонячну радіацію. І знаючи ці параметри ми можемо контролювати більш чітко стан бджолиних родин і швидко орієнтуватися згідно ситуації - чи потрібно змінювати локацію вулика.»

Віктор Вапляк, один з членів об’єднання, бачить велику перевагу такої співпраці. Основний плюс – це створення великої товарної партії та можливість виходу на нові ринки збуту.

«Разом нам простіше займатися просуванням своєї продукції. І зараз ми реєструємо свою торгову марку «Медова фабрика».»

У кожного пасічника групи є свій досвід, вони щиро діляться один з одним своїми набутками.

«Ми налаштовані на те щоб досягнути висоти. Бо самі поодинці ми не зможемо це зробити. І разом, тільки разом, ми зможемо дійти до певних висот. Завдяки цій групі ми обмінюємось досвідом один з одним, якимись позитивними, якимись негативними своїми здобутками, ось. І так один одного підтримуємо і намагаємось щоб і далі там просувати свої усі ці здобутки.» - визнає лідер групи Олександр Адамович. «Об’єднавшись ми отримали гарантований збут. Вийшли на більш професійний рівень у бджолярстві і маємо можливість розвивати більш стійкий бізнес.»

Історія

Промо