Олена та Олег Салутіни з Херсонської області знають про якісну плодоовочеву продукцію не з чуток. Вирощують овочі та фрукти самостійно та продають її на узбережжі. Раніше розвозити продукцію доводилось самостійно, Олег мав власний транспорт, тож міг доставити овочі та фрукти кінцевому споживачу. Але тенденції ринку змінювались, продавати ставало все важче й аграріям доводилось змінювати стратегію продажів.

Покупець вимагає великий асортимент товару, його вже не задовольняє якась одна позиція овочів. Тай для бюджету це накладно, возити тільки один вид продукції. Найкраще, коли під час замовлення та доставки продукту є багато разноманітних фруктів та овочів.

Тож потроху Олегу та Олені доводилось виступати в ролі трейдера, скуповувати городину в місцевих виробників та продавати її разом зі своєю.

Шукати нових покупців, заключати договори, на все це потрібно було багато часу та контактів. Власних сил вже не вистачало, тож Олег вирішив спробувати діяти спільно з канадським Проектом UHBDP, спеціалісти якого запропонували допомогу з маркетингом та продажем.

«Це важкий бізнес, це робота насамперед з людьми. Треба не тільки виростити овочі або фрукти, треба їх вигідно продати, встигнути вчасно знайти покупця й отримати гарний прибуток. А отримані гроші знову пустити в оборуток, тож це нескінченний процес. Щоб досягнути в ньому успіху треба дуже постаратись»

Так народився проект «Овочева Пошта», який передбачав в собі доставку свіжої плодоовочевої продукції до споживача. Фрукти й овочі Олег та Олена змогли отримати від фермерів з регіону, тож до споживача доставляли товар найвищої якості, свіжий та локальний продукт. Олег та Олена Салутіни розуміли, що курортний сезон – час найбільшого попиту на плодоовочеву продукцію. Багато відпочиваючих намагаються отримати користь від сезонних продуктів.

Заклади, що цінують своїх клієнтів та роблять стратегічну ставку у бізнесі, використовують тільки свіжі та якісні продукти. Тож для баз відпочинку, закладів ХоРеКа, готелів та дитячих таборів, які згодом стали основними клієнтами «Овочевої Пошти» важливо було отримувати свої замовлення вчасно, без перебоїв. Салутіни повинні були мати запас овочів та фруктів, який би дозволив їм забезпечити безперебійне постачання товару клієнтам. Спеціалісти Проекту UHBDP та організації Земля Таврії постійно супроводжували сім’ю Салутіних, допомагали обрати вірний шлях у бізнесі, знайти нових надійних постачальників та збудувати комплексний бізнес зі сталим розвитком.

«Наша група була створена у травні 2018 року, з 4 виробників, що готові до новаторських рішень. Головна мета була - створити злагоджену взаємовигідну систему поставок плодоовочевої продукції на ХоРеКу та оздоровчі заклади Чорноморського узбережжя. Всі виробники це активні учасники проекту UHBDP, готові до якісних змін - брендінг, маркетинг та просування послуг в інтернеті.»

Також Олена та Олег Салутіни з Херсонської області стали отримувачами гранту в рамках програми "Малі інноваційні гендерні гранти". Завдяки Українському проекту бізнес розвитку плодоовочівництва на їхньому ТОВ «Рясний сад» з'явився холодильник для фруктів і овочів, а дрібні виробники овочів з регіону отримали новий ринок збуту.

При підтримці Проекту UHBDP Салутіни свою продукцію прямо з грядки та саду поставляють у пансіонати та дитячі табори Херсонської частини Чорноморського узбережжя. Охолодження фруктів та ягід прямо після збору значно збільшило термін їх зберігання. Олена та Олег закуповують у місцевих дрібних виробників овочі, щоб розширити асортимент для своїх клієнтів і сформувати більш стійкі партнерські відносини з об'єктами сфери послуг та відпочинку.

Таким чином Проект "Овочева пошта" став корисним сервісом всім учасникам індустрії гостинності та громадського харчування Чорноморського узбережжя: курортним закладам, що надають послуги харчування та виробникам плодоовочевої продукції, що шукають додатковий канал збуту.

«Щодня до 18.00 приймаються заявки на постачання продукції, а вже наступного дня після обіду відбувається доставка клієнтам. Продукція поставляється по сезону, зараз – полуниця. Головна ставка – якість!»

Виробникам це насамперед надало можливість отримати додану вартість до ціни, створити Постійний попит на продукцію протягом всього сезону, економити свій час через попередню домовленість про обсяги та ціни на товар. А також надало новий досвід роботи виробникам з нішевими культурами, професійно впровадило рекламу продукції власного виробництва та сприяло формуванню туристичної привабливості регіону.

Для представників HoReCa, яким дуже важлива конкурентна перевага, цей проект «Овочева Пошта» дозволив налагодити постійний канал закупки, показав нові цікаві позиції у плодоовочівництві та широкий вибір виробників, продукції з різними умовами закупівлі. Свіжа та якісна плодоовочева продукція від виробників допомогла представникам готелів та ресторанів у регіоні відтворити власну унікальність та показати локальний продукт.

«Від спеціалістів Проекту ми завжди отримуємо допомогу, це й промоція групи на виставках, в інтернеті та роздатковий матеріал. Знімаються відеороліки про учасників групи. Змогли отримати професійну консультацію по грантовим заявкам, а згодом й сам грант. Дуже велика допомога, насправді, така підтримка саме невеликих господарств, таких як ми, й потрібна наразі.»

Олег та Олена Салутіни продовжують відвідувати заходи Проекту UHBDP, який підтримує ідею виробництва нішевих культур та кооперації. Учасники таких зустрічей на даний час обговорюють перспективи розвитку господарств, нові ідеї співпраці з активними учасниками інших груп та можливість участі в проекті «Смак півдня».